13 آذر 1396 15:5:6
معاون رئيس جمهور: تصويب لايحه منطقه آزاد تجاري سيستان وضعيت استان و مردم را دگرگون مي كند.
مهندس جمشيد انصاري، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور كه به همراه دكتر حسن روحاني، رياست محترم جمهور به استان سيستان و بلوچستان سفر كرده بود، با حضور در جلسه شوراي اداري شهرستان هيرمند به بررسي مهمترين مسائل و مشكلات اين شهرستان پرداخت.

به گزارش روابط عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، مهندس انصاري در بدو ورود به شهرستان هيرمند مورد استقبال مردم، معتمدين و مقامات محلي قرار گرفت و با حضور در گلزار شهداي اين شهرستان به مقام والاي شهداي گمنام آن خطه اداي احترام كردند.

معاون رئيس جمهور سپس با حضور در جلسه شوراي اداري شهرستان هيرمند در جريان مهمترين مسائل و مشكلات اين شهرستان مرزي كشور قرار گرفت.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در خصوص مهمترين اهداف اين سفر گفت: به نمايندگي از طرف رياست محترم جمهور و ساير همكارانم در دولت به شهرستان هيرمند سفر كرده و با مردم، معتمدين، مديران دستگاههاي اجرايي ديدار داشتم.

وي افزود: در جلسه شوراي اداري شهرستان هيرمند مهمترين مسائل و مشكلات از زبان معتمدين، فرماندار، ائمه جماعت اهل سنت و اهل تشيع بيان شد و رئيس سازمان مديريت و برنامه­ريزي استان نيز آخرين وضعيت شاخص­ها را گفتند.

مهندس انصاري تصريح كرد: تجارت و كشاورزي عمده­ترين فعاليت اقتصادي مردم شهرستان هيرمند است و با توجه به پتانسيل مرزي كه اين منطقه دارد بايد در خصوص تجارت خارجي و مبادلات مرزي و همچنين فعاليت­هاي كشاورزي تمركز بيشتري بشود.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور افزود: مقرر شد در خصوص توسعه آبياري تحت فشار و مبادلات مرزي پيشنهادهايي به دولت ارائه شود تا يك نوع گشايش و تسهيل را در آينده نزديك در زندگي مردم شهرستان هيرمند شاهد باشيم.

جناب آقاي مهندس انصاري با اشاره به لايحه تشكيل منطقه آزاد تجاري سيستان تصريح كرد: اميدوارم مجلس محترم شوراي اسلامي هرچه سريعتر اين لايحه را تصويب كند زيرا با تشكيل منطقه آزاد تجاري سيستان قطعا چهره شهر و منطقه دگرگون خواهد شد.

در ادامه اين سفر معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور از پايانه مرزي ميلك و پل ارتباطي ابريشم كه ايران را به افغانستان متصل مي­كند، بازديد كرد.

شهرستان هيرمند با مساحت 1100 كيلومترمربع در شمال استان سيستان و بلوچستان واقع شده است و با شهرستانهاي زابل، زهك، نيمروز در استان سيستان و با كشور افغانستان هم مرز مي­باشد.


Powered by Tetis PORTAL