4 مهر 1396 18:52:51
سفر معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور به استان ايلام

مهندس جمشيد انصاري، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور، سوم مهرماه و به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور در استان ايلام از مناطق عملياتي استان بازديد و با مقامات استان و خانواده شهدا ديدار كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، مهندس انصاري در فرودگاه ايلام و پس از استقبال رسمي از سوي مقامات استان گفت: بنا شد اعضاي هيات دولت با حضور در مناطقي عملياتي كشور ياد و خاطره دفاع مقدس را گرامي دارند. بنده هم اين توفيق را دارم كه در اين استان شهيد پرور حضور يافتم.

انصاري سپس با حضور در يادمان شهداي گمنام مهران به مقام شامخ شهدا اداي احترام كرد و گفت: مرزداران و مردم اين استان سهم بسزايي در جريان دفاع مقدس داشتند.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور سپس در پايانه مرزي مهران حاضر و در مسير از عمليات بازسازي محور ايلام به مهران بازديد كردند. وي در اين بازديد گفت: تلاش مي شود بخش زيادي از عمليات زيرساختي جاده ايلام به مهران بهسازي و اصلاح شود و تا قبل از ايام اربعين زير بار ترافيك برود.

انصاري افزود: كارهاي بزرگي در مهران انجام شده و يا در حال انجام است و درخواست هايي كه مسئولان در اين بازديد به آنها اشاره كردند، به دولت ارائه و با نگاه مثبت اجرايي مي شوند.

وي افزود: با توجه به اينكه حجم تردد زائران اربعين حسيني در مرز بين المللي مهران نسبت به سال هاي گذشته افزايش چشمگيري پيدا كرده است، لذا در اين خصوص گيت هاي بيشتري در ورودي و خروجي پايانه مرزي مهران تعبيه و فعال شده است.

معاون رئيس جمهوري يادآوري كرد: بر اساس نظر مسئولان امسال نسبت به سال گذشته امكانات بيشتري براي زائران اربعين حسيني در مرز مهران در نظر گرفته شده است تا زائران به راحتي و با سهولت كامل بتوانند در آيين بزرگ مراسم اربعين حسيني شركت كنند.

وي از تكميل عمليات اجرايي و زيرساختي مسير ايلام - مهران در سال آينده خبر داد و افزود: مسوولان استان با جديت در حال فعاليت هستند كه اين روحيه، نويد حل برخي از نارسايي‌ ها را تا ايام اربعين مي ‌دهد.
بازديد از مرز بين المللي مهران و شركت در نشست شوراي اداري استان از برنامه هاي سفر يك روزه معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان امور اداري و استخدامي كشور به استان ايلام بود.
عمليات اجرايي طرح چهار خطه كردن محور 105 كيلومتري ايلام- تا پايانه مرزي مهران سال گذشته آغاز شد كه تاكنون يك قطعه 30 كيلومتري ان مورد بهره برداري قرارگرفته است.

انتظار مي رود تا شروع تردد زائران اربعين،35 كيلومتر ديگر از اين مسير نيز تكميل و چهارخطه شود
مرز بين المللي مهران به واسطه مزيت امنيت و كوتاهي مسافت تا اماكن زيارتي عراق به يكي از مرزهاي پرتردد كشور به عتبات عاليات كشور همسايه تبديل شده است .

معاون رئيس جمهور در ادامه برنامه‌هاي خود در ايلام از يادواره شهداي گمنام قلاويزان ديدار و دفتر يادبود آن را  توشيح و از مقام والاي شهدا و مردم شهيدپرور اين خبطه تجليل نمود.

انصاري در ادامه با حضور در شوراي اداري استان و با تقدير از عشاير و مردم استان ايلام در هشت سال دفاع مقدس گفت: در زمان جنگ نگاه مردم و رزمندگان داوطلب بيشتر به سمت استان خوزستان بود. در كرمانشاه و كردستان هم به دليل مبارزه با ضد انقلاب محلي، نيروهاي بسيجي و مسلح با شرايط خاصي حضور داشتند و اين تنها استان ايلام بود كه بعد از حمله متجاوزان توسط عشاير غيور و مردم استان در برابر دشمنان مقاومت كرد.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در ادامه جلسه شوراي اداري استان كه با حضور مقامات سياسي، انتظامي و قضايي استان برگزار شد با بيان اين مطلب كه دولت نگاه ويژه اي براي افزايش سهم مديريت جوانان و زنان در دستگاه هاي اداري دارد، تصريح كرد: 30 درصد مديريت ها بايد به زنان اختصاص داده شود.
وي با بيان اينكه تحقق اهداف دولت با همكاري همه دستگاه هاي دولتي ميسر و امكان پذير است، تاكيد كرد: تغيير و تحول در ساختار نظام اداري و اجرايي كشور يك التزام و امر ضروري است.
وي ارتقا شاخص هاي بهبود زندگي به ويژه رونق اقتصادي و اشتغال را از اهداف و برنامه هاي دولت دوازدهم عنوان كرد.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور ميزان اشتغال جمعيت كشور در سال جاري را 41 درصد ذكر كرد و افزود:ميزان جمعيت شاغل كشور در سال گذشته 39 درصد بوده كه اين امر بيانگر رشد اشتغال در كشور است.
وي با تصريح براينكه طبق گزارش هاي مركز آمار كشور نرخ تورم هفت درصد است، گفت: اين شاخص نشان مي دهد كه دولت توانسته تورم را مديريت كند، هرچند بايد درآمد خانوارهاي ايراني نسبت به هزينه ها و شرايط اقتصادي كشور افزايش و ميزان هزينه هاي زندگي نيز كاهش يابد.
معاون رئيس جمهوري گفت: كاهش15 درصدي نيروي انساني شاغل در دستگاه هاي دولتي، توسعه دولت الكترونيك و هوشمندسازي نظام اداري و تشكيل ميز خدمت در ادارات از ديگر برنامه هاي دولت براي تسريع در خدمات رساني و كاهش هزينه ها است.

انصاري همچنين افزود: كاهش تفاوت پرداخت ها تا ميزان 20 درصد در مشاغل مشابه در دستور كار دولت قرار دارد. سال گذشته براي بودجه عمومي كشور 238 هزار ميليارد تومان هزينه شد كه دولت براي تامين اين مقدار هزينه، بخشي از اين اعتبار به رقم 36 هزار ميليارد تومان در حوزه جاري و عمراني را در قالب اوراق مشاركت عرضه كرد.

وي اضافه كرد: امسال نيز با توجه به محدوديت هاي منابع مالي 230 هزار ميليارد تومان براي هزينه هاي جاري كشور پيش بيني شده است كه بخشي از آن در قالب اوراق مشاركت عرضه مي شود.

وي با تصريح براينكه اگر اين وضعيت - ميزان هزينه كرد - به همين منوال تداوم يابد دولت در سال هاي آتي اعتباري براي اجراي طرح هاي عمراني و زيربنايي نخواهد داشت، تاكيد كرد: جلوگيري از اين معضل در گرو كاهش هزينه هاي دولت در دستگاه هاي اداري است.

استاندار ايلام نيز در اين نشست گفت: جنگ تحميلي باعث شد اين استان از توسعه و رشد همپاي ديگر استان هاي كشور عقب بماند.

محمدرضا مرواريد تاكيد كرد: با اين وجود دولت تدبير و اميد طي چهار سال گذشته تلاش كرد و با تزريق اعتبارات مناسب، توانست بخشي از اين عقب ماندگي را كاهش دهد بطوري كه طي چهار سال گذشته اعتبارات عمراني استان حدود چهار برابر شده است.

انصاري در پايان سفر به استان ايلام در منزل شهيد بهمن فيض‌الهي حاضر و از مقام شامخ شهداي اين استان تجليل كرد. در اين ديدار، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان امور اداري و استخدامي كشور، فرهنگ ايثار و شهادت را يك كاركرد مهم توصيف كرد و افزود: رسيدگي به خاندان مكرم شاهد از وظايف مسئولان نظام و مايه افتخار ما است. لازم به ذكراست بسيجي شهيد بهمن فيض الهي در دهم مرداد سال 1367 در مهران بر اثر اصابت تركش به فيض شهادت نائل آمد. 


Powered by Tetis PORTAL