رويدادها
7 اسفند 1397 16:11:42
انتشار دومين شماره از سري جديد فصلنامه تحول اداري

دومين شماره فصلنامه تحول اداري با نگاهي به برنامه توسعه دولت الكترونيك و هوشمندسازي اداري از سوي امور مطالعات نظامها و فناوري هاي مديريتي سازمان اداري و استخدامي كشور منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور در اين شماره در بخش مقالات چهار مقاله با عناوين «راهكارهاي بهبود برنامه هاي اصلاح نظام اداري مبتني بر آسيب شناسي برنامه هاي گذشته»، «مفهوم دولت باز و نقش آن در تحول نظام اداري»، «مدل شايستگي هاي عمومي مديران در دستگاه­هاي اجرايي كشور» و «مدلي براي بلوغ دولت هوشمند» به چاپ رسيده است.

در بخش ديدگاه در قسمت ميزگرد، برنامه «توسعه دولت الكترونيك و هوشمند سازي اداري» با حضور مهندس شراره بخت جو، رئيس امور توسعه دولت الكترونيك، مهدي شامي زنجاني، رضا باقري اصل و نادر آريا، مورد نقد و بررسي قرار گرفته است.

همچنين دكتر علي اكبر گرجي، معاون ارتباطات و پيگيري اجراي قانون اساسي معاونت حقوقي رئيس جمهور، در گفت و گويي به موضوع مفهوم حقوق شهروندي، منشور حقوق شهروندي و تصويب نامه مورخ 1395/12/28 شوراي عالي اداري در خصوص «حقوق شهروندي در نظام اداري» پرداخته است.

در بخش تجربيات موفق كه با هدف معرفي و به اشتراك­ گذاري تجربيات موفق دستگاه­هاي اجرايي در حوزه نظام اداري تنظيم مي گردد، گزارشي از تجربيات دستگاه­ هاي اجرايي در «جايزه دولت الكترونيك سال 96» و وضعيت آنها در هر يك از معيارهاي مدل جايزه دولت الكترونيك، بر اساس دستورالعمل جايزه دولت الكترونيك ارائه شده است.

همچنين با هدف معرفي رويدادهاي مهم علمي و تخصصي؛ سازمان­ها و موسسه­ ها؛ كتاب­ها و منابع مفيد داخلي و بين­ المللي در حوزه نظام اداري، گزارش هايي با عناوين «چالش ­هاي اداره امور عمومي در دنياي هوش مصنوعي و ربات­ها»، «معرفي انجمن اداره امور عمومي آمريكا»، تبيين «نظام­نامه مديريت توسه فرهنگ سازماني»، «سومين كنفرانس ملي مديريت منابع انساني» و معرفي پروژه «طراحي مدل و نظام­نامه مديريت دانش در دستگاه­ هاي اجرايي» منتشر شده است.

 


Powered by Tetis PORTAL