سازمان از نگاه رسانه ها
8 ارديبهشت 1399 12:49:20
باشگاه خبرنگاران جوان/بايد ياد بگيريم با كرونا زندگي كنيم/ به اقدامات جبراني براي آسيب هاي ناشي از كرونا بايد سرعت بخشيد

به گزارش خبرنگار گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از  اروميه،جمشيد انصاري معاون رئيس جمهور  امروز دوشنبه در سي و سومين جلسه ستاد استاني مقابله و مديريت بيماري كرونا با اشاره به تدابير ويژه دولت براي مهار كرونا افزود: از همان روزهاي نخست علاوه بر تصميم گيري هاي حمايتي و پيشگيرانه در هيات دولت، تعدادي از اعضاي دولت نيز به عنوان معين ستادهاي استاني تعيين شدند.

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور با اشاره به نظرات مثبت وزارت بهداشت و كشور در خصوص اقدامات مقابله اي استان در خصوص كرونا گفت: اين اقدامات ارزنده بيانگر يك تلاش جمعي مبتني بر برنامه اصولي است.

او گفت: عليرغم فشارهاي خارجي و داخلي و جوسازي هاي انجام گرفته در فضاي مجازي عليه تصميمات دولت در بحث كرونا اما امروز با مقايسه ايران و برخي كشورها از جمله اروپايي به وضعيت مطلوب كشور پي مي بريم.

انصاري ادامه داد: از اسفندماه سال گذشته تا به امروز در هيچ جلسه اي نبوده كه مديريت كرونا در سطح عالي دولت مطرح نشود و اين اهتمام موجب شده تا كشور در مديريت بيماري و اقتصادي معقولانه تصميم گيري و عمل نمايد.

معاون رئيس جمهور افزود: با توكل بر خدا و به مدد تصميمات درست و وحدت موجود با كمترين هزينه از اين گردنه عبور كرده ايم.

جمشيد انصاري تصريح كرد: با توجه به اهميت مقوله اقتصاد تصميم گيري شروع پلكاني صنوف با رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي تصميمي درست و منطقي است كه از بروز خسارتهاي بيشتر بر پيكره اقتصاد و اجتماع پيشگيري مي كند.

او ادامه داد: كرونا بر بخش هايي از اقتصاد از جمله خدمات و گردشگري لطمات جبران ناپذيري برجاي گذاشته كه مي طلبد اقدامات جبراني براي واحدهاي آسيب ديده به سرعت برنامه ريزي و اجرايي شود تا از خسارتهاي بيشتري اقتصادي و اجتماعي جلوگيري شود.

انصاري در خصوص مديريت بيماري كرونا در استان نيز گفت: تجربيات استان، همدلي مسئولان و فرماندهي درست سه اصلي است كه باعث شده متوليان اصلي مديريت كرونا از جمله وزارت كشور و بهداشت از آذربايجان غربي رضايت داشته باشند.


Powered by Tetis PORTAL