سازمان از نگاه رسانه ها
6 شهريور 1398 22:10:25
خبرگزاري ايلنا/انصاري خبر داد: سنجش رضايتمندي مردم در دستور سازمان اداري و استخدامي كشور

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور گفت: بايد زمان خدمت‌رساني را كاهش دهيم و بين استان‌ها رقابت ايجاد كنيم. ما در راستاي فرمايش رييس‌جمهور امسال در استان‌هاي كشور سنجش رضايتمندي مردم را در دستور كار قرار داديم.

به گزارش خبرنگار سياسي ايلنا، جمشيد انصاري، رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در پانزدهمين جشنواره شهيد رجايي ضمن تبريك هفته دولت و گفت: هفته دولت فرصت مناسبي است براي گزارش عملكرد دولت به ملت بزرگ ايران و من از اين فرصت استفاده مي‌كنم و بخشي از اقدامات سازمان اداري و استخدامي را به اطلاع مردم و مديرات مي‌رسانم.

وي ادامه داد: بعد از روي كار آمدن دولت يازدهم سياست ابلاغي رهبر انقلاب و سياست‌هاي روحاني در دستور كار قرار گرفت و نقشه راه نظام اداري به تصويب رسيد. براساس اين نقشه راه برنامه اصلاح نظام اداري در دستور كار قرار گرفت. در دوره دولت دوازدهم با ارزيابي اقدامات صورت گرفته و سياست‌هاي جديد رييس‌جمهور تجديد ظري در برنامه قبلي صورت گرفت و دو برنامه جديد ارتقاي شفافيت و مديريت بهره‌وري به برنامه قبلي اضافه شد.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور تاكيد كرد: اين برنامه در شهريور سال گذشته به تصويب رسيد و مقرر شد تا پايان دولت اجرا شود. امروز ما با تك تك سازمان‌هاي اجرايي تفاهم‌نامه اجراي اصلاح نظام اداري داريم.

انصاري يادآور شد: در مراسم جشنواره شهيد رجايي و برنامه‌هاي ديگر رييس‌جمهور خط مشي‌هايي را بيان كردند و ايشان فرمودند ما بايد زمان خدمت‌رساني را كاهش دهيم و بين استان‌ها رقابت ايجاد كنيم. ما در راستاي فرمايش رييس‌جمهور امسال در استان‌هاي كشور سنجش رضايتمندي مردم را در دستور كار قرار داديم.

وي ادامه داد: ايشان فرمودند ما در حوزه دولت الكترونيك عقب هستيم و ما در سال گذشته با همكاري وزارت ارتباطات ٢٣ پروژه را در سازمان اداري نهايي كرديم و امروز پيشرفت قابل ملاحظه‌اي در اين حوزه ايجاد شده است. همينطور رييس‌جمهور تاكيد داشتند كه ما فاصله مردم با مسئولان را كم كنيم؛ ما در سال ٩٧ از ٧٦ دستگاه در ٦٦ دستگاه ميز خدمت مستقر كرديم. همچمين سازمان امور اداري و استخدامي با شناسايي كردن خدمات، سامانه ارائه خدمات را از يك سامانه واحد مهيا كرده است. موارد ديگر مدنظر رييس‌جمهور نيز برنامه‌ريزي شده است و به مرور معرفي مي‌شوند.

انصاري يادآور شد: جشنواره شهيد رجايي براساس شاخص هاي عمومي و اختصاصي برگزار مي‌شود و ما در سال ٩٧ شاخص‌ها را به دستگاه‌ها اعلام كرديم كه امروز دستگاه‌هاي برتر اين حوزه معرفي خواهند شد. همچنين بر مبناي ١٢ شاخص مديريتي ارزيابي مديران انجام شده و امروز از مديران برتر تقدير خواهد شد.


Powered by Tetis PORTAL