اخبار و رويدادها
14 اسفند 1398 14:24:51
آغاز رسمي فرآيند ارزيابي عملكرد سال 1398 دستگاه‌هاي اجرايي كشور

جلسه فرآيند ارزيابي عملكرد سال 1398 دستگاه­هاي اجرايي در سطح ملي، با حضور مديران و نمايندگان سازمان اداري و استخدامي كشور و نمايندگان دستگاه­هاي اجرايي كشور به‌صورت وبينار برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، در ابتداي اين جلسه دكتر رفيع‌زاده، معاون نوسازي اداري سازمان، ضمن تشكر از همراهي تمامي نمايندگان دستگاه­هاي اجرايي كشور، برگزاري اين وبينار را آغاز رسمي فرآيند ارزيابي عملكرد سال 1398 دستگاه‌هاي اجرايي كشور خواند بر نكاتي ذيل اين موضوع تأكيد كرد.

وي لزوم توجه به اهداف تفاهم­شده در برنامه عملياتي دوره دوم (1397-1399) را مهم دانست و افزود: تا به حال، هم در سطح ملي و هم در سطح استاني، توجه به اهداف تفاهم­شده و عملكرد دستگاه­ها متناسب با آن اهداف دقت كافي را نداشته است. بنابراين براي رفع اين نقيصه بايست تعامل مطلوبي بين ستاد و وابسته­ها و واحدهاي استاني دستگاه­هاي اجرايي صورت گيرد.

معاون نوسازي اداري سازمان اداري و استخدامي كشور توجه به ارزيابي واقعي شاخص­ها توسط دستگاه­ها و اجتناب از مستندسازي را يك اصل در فرآيند ارزيابي خواند.

وي در پايان سخنان خود بيان داشت: فلسفه وجودي ماده 81 از فصل 11 قانون مديريت خدمات كشوري، توجه به مديريت عملكرد و نه صرفاً ارزيابي است و به بيان ديگر مي­بايست تحليل مناسب با عملكرد و علت عدم تحقق اهداف در آسيب­شناسي مورد توجه قرار گيرند.

در ادامه، دكتر هاشميه اناركي، رئيس امور مديريت عملكرد و ارتقاي فرهنگ سازماني سازمان اداري و استخدامي كشور، ضمن ارائه توضيحاتي در خصوص آغاز فرآيند ارزيابي عملكرد، به‌صورت دقيق برنامه زمان‌بندي ارزيابي عملكرد سال 1398 را تشريح كرد.

در بخش بعدي اين وبينار، شاخص­هاي عمومي ارزيابي عملكرد سال 1398 به ترتيب توسط روساي امور حاضر در جلسه و يا نمايندگان آنان تشريح و به سؤالات مطرح شده‌ي دستگاه­هاي اجرايي پاسخ داده شد.

گفتني است در يازدهم اسفندماه نيز وبينار مشابهي توسط امور مديريت عملكرد و ارتقاي فرهنگ سازماني براي معاونان نوسازي اداري سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان‌هاي سراسر كشور برگزار و فرآيند ارزيابي عملكرد سال 1398 دستگاه­هاي اجرايي در سطح استان تشريح مي‌شود.

 


Powered by Tetis PORTAL