سازمان از نگاه رسانه ها
26 مرداد 1399 22:24:36
خبرگزاري مهر/رئيس سازمان اداري و استخدامي اعلام كرد: متوسط دريافتي كاركنان آموزش‌ و پروش، ۵.۵ ميليون تومان شد

رئيس سازمان اداري و استخدامي گفت: متوسط دريافتي كاركنان آموزش و پرورش، ۵ ميليون و ۵۷۰ هزار تومان شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، جمشيد انصاري، معاون رئيس جمهور در نشست مشترك با وزير آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش به دليل گستردگي شايد تنها دستگاه بزرگ كشور به لحاظ جغرافيايي است كه خدمات وسيع به دانش‌آموزان مي‌دهد؛ اين دستگاه با اوليا و خانواده‌ها مستقيم درگير است.

رئيس سازمان اداري و استخدامي، با تاكيد بر اينكه يكي از مسائل اصلي اين وزارتخانه تأمين نيروي انساني است، گفت: در طول چهار سال اخير، ۱۸۶ هزار مجوز استخدام از محل ماده ۲۸ قانون تأسيس دانشگاه فرهنگيان، جذب دانشجو معلم از طريق كنكور و همچنين تبديل وضعيت حق التدريسي ها انجام شده است.

وي ادامه داد: در مقايسه با دوره قبل كه ۵۵ هزار مجوز داده شده بود، مجوز جذب ۳.۵ برابر افزايش دارد كه بيانگر توجه دولت به نيروي انساني آموزش و پرورش است.

انصاري گفت: كار بزرگ دولت در سال ۹۸، افزايش حقوق كاركنان آموزش و پرورش بوده و هميشه كاركنان اين دستگاه از تبعيض نسبت به برخي از دستگاه‌ها رنج مي‌بردند.

وي افزود: متوسط دريافتي كاركنان دولت ۵ ميليون و ۴۷۰ هزار تومان بوده و متوسط دريافتي كاركنان آموزش و پرورش ۵ ميليون و ۵۷۰ هزار تومان بوده و اين تفاوت تقريباً برطرف شده است.


Powered by Tetis PORTAL