اخبار و رويدادها
10 دي 1399 12:57:14
معاون سرمايه انساني سازمان اداري و استخدامي كشور مطرح كرد: اعطلاي تسهيلات به كاركنان متقاضي انتقال از تهران و كلان‌شهرها

دكتر سيد صدرالدين صدري با حضور اسكايپي در برنامه «پيگيري» شبكه خبر درخصوص مصوبه هيئت دولت مبني بر تسهيل انتقال كارمندان از تهران و كلان‌شهرها، گفت: اين مصوبه بعد از اينكه در تاريخ 99/8/28 به تصويب هيئت وزيران رسيد، براي اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ شده و لازم‌الاجراست.

وي افزود: براساس آئين‌نامه اعطاي تسهيلات به كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي كه متقاضي انتقال دائم از تهران و كلان‌شهرها، چنانچه فردي قصد انتقال از كلان‌شهرها به ساير شهرها را دارد بايد درخواست خود را به دستگاه‌ اجرايي خود ارائه كند تا اقدامات مربوط به انتقال ميان دو دستگاه صورت گيرد.

معاون سرمايه انساني سازمان اداري و استخدامي كشور شهرهاي تهران، مشهد، اصفهان، تبريز، شيراز، كرج، اهواز و قم را شهرهاي اعلام‌شده در اين آئين‌نامه توصيف كرد كه كارمندان رسمي و پيماني دستگاه‌هاي اجرايي اين شهرها مي‌توانند متقاضي انتقال به غير از اين كلان‌شهرها باشند. لازم به ذكر است، انتقال كارمندان به شهرستان‌هاي استان تهران و نيز شهرستان‌هايي كه مركز آن‌ها 50 كيلومتر يا كمتر با ساير كلان‌شهرهاي ذكرشده فاصله دارد، مشمول تسهيلات موضوع اين آئين‌نامه نخواهد بود.

وي با اشاره به تمهيداتي كه براي اين انتقال پيش‌بيني شده است، بيان كرد: پرداخت هديه انتقال به ميزان يك ماه حقوق و مزايا، افزايش هزينه جابه‌جايي به ميزان دوبرابر، برخورداري از حداكثر سقف امتياز بند 1 ماده (68) قانون مديريت خدمات كشوري درخصوص  بدي آب و هوا و مناطق كمتر توسعه‌يافته، پرداخت هديه ازدواج به ميزان يك ماه حقوق و مزاياي مستمر علاوه بر هديه قابل پرداخت به عموم كاركنان، انجام معاينات پزشكي به صورت دو سال يك بار و برخورداري از امكانات ورزشي تحت پوشش وزارت ورزش و جوانان در محل انتقال و ... از جمله تسهيلاتي است كه براي متقضايان درنظر گرفته شده است.

دكتر صدري تأكيد كرد: براي استفاده از تسهيلات موضوع اين آئين‌نامه بايد حداقل 5 سال از دوره خدمتي كارمندان رسمي و پيماني تا بازنشستگي‌ آنان باقي مانده باشد؛ همچنين ايثارگران و فرهنگيان در استفاده از تسهيلات موضوع اين آئين‌نامه اولويت خواهد داشت.

وي اضافه كرد: كارمنداني كه در اجراي اين آئين‌نامه از تهران و كلان‌شهرهاي ذكرشده منتقل مي‌شوند، به مدت 10 سال مجاز به انتقال و بازگشت به تهران و كلان‌شهرهاي يادشده نخواهند بود؛ چنانچه اين افراد قبل از انقضاي مهلت ذكرشده قصد انتقال به تهران و كلان‌شهرهاي يادشده را داشته باشند، امتيازات اعطاشده به آنان، به قيمت روز محاسبه شده و مسترد خواهد شد.

آيين نامه اعطاي تسهيلات به كاركنان دستگاه هاي اجرايي متقاضي انتقال از تهران و كلان شهرها


Powered by Tetis PORTAL