اخبار و رويدادها
22 بهمن 1398 12:54:33
معاون رئيس جمهور: متهم كردن دولت‌ها به كم‌كاري بي‌انصافي است
معاون رئيس جمهور گفت: در همه دولتها كارها و خدمات ارزشمندي صورت گرفته و ايام دهه فجر فرصت مناسبي است كه  اين دستاوردها به عنوان عملكرد انقلاب و جمهوري اسلامي به اطلاع مردم برسد تا قضاوتي واقع بينانه و منصفانه داشته باشند.
به گزارش روابط عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، مهندس جمشيد انصاري در ديدار با آيت الله عابديني، نماينده محترم ولي فقيه و امام جمعه قزوين گفت: در همه دولت‌هاي بعد از انقلاب تا امروز خدمات ارزشمندي صورت گرفته و فارغ از نگاه جناحي همه مديران تلاش كرده اند خدماتي ارائه كنند اما رويكردها فرق داشته است.
وي افزود: خدمت رساني و كارهاي عمراني بسيار بزرگي در طول سالهاي پس از انقلاب در كشور انجام شده است كه به علت كثرت و تداوم آنها ، اين دستاوردها در نظر مردم عادي شده اند در حاليكه اين حجم از خدمات با قبل از انقلاب به هيچ عنوان قابل قياس نيست.
معاون ئيس جمهور يادآورشد: بسياري از خدمات ارائه شده تنها با رويكرد عدالت‌‌محوري انجام شده در حاليكه به لحاظ اقتصادي شايد توجيه اقتصادي نداشته است.
وي افزود:به طور مثال قبل از انقلاب تنها تعداد معدودي از روستاها به شبكه برق دسترسي داشتند اما در حال حاضر بيش از ۹۹ درصد جمعيت روستايي كشور داراي تسهيلات برق هستند . اين كار براي دولت‌ها توجيه اقتصادي نداشته است ولي با رويكرد عدالت محوري اجرا شده است.
مهندس انصاري تصريح كرد: در همين دولت در حوزه گازرساني و آبرساني روستايي كارهاي ارزشمند و زيادي شده است كه دهه فجر فرصتي براي  بازگو كردن اين خدمات و يادآوري اين دستاوردها به مردم است.
رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور بيان كرد: بايد در ايام دهه فجر به مردم بگوييم قبلاً كجا بوديم و امروز كجا هستيم تا قضاوتي عادلانه داشته باشند البته توقع مردم در مطالبه خدمات بيشتر و كامل تر بجاست ولي مراقب باشيم بي انصافي نشود.
مهندس انصاري گفت: اولويت‌ها در هر يك از دولت‌هاي بعد از انقلاب متفاوت بوده و در مجموع كاستي‌هايي هم بوده است كه بايد آنها را جبران كنيم تا رضايت مردم بيش از پيش جلب شود.
معاون رئيس جمهور در ادامه به دستاوردهاي انقلاب اسلامي اشاره كرد و گفت: متهم كردن دوره هاي مختلف دولت‌ها در جمهوري اسلامي به كم‌كاري بي‌انصافي است و همه دولت‌ها به اندازه توان و امكانات خودشان فعاليت كرده و خدماتي ارائه كرده‌اند و ما امروز در اين نقطه قرار گرفته ايم.
وي اظهار داشت: اگر براي تامين هزينه هاي كشور نفت فروخته شده و يا ماليات گرفته ايم  و يا بعضا اوراق مشاركت مالي منتشر شده است  همه را براي رفع نيازها و توسعه كشور هزينه كرده‌ايم و بايد اين كارها به اطلاع مردم رسانده شود.
معاون رئيس جمهور از همكاري امام جمعه قزوين در حمايت از دولت و مديران استان تشكر كرد و گفت: اميدواريم اين حمايت‌ها براي تقويت انگيزه مديران به كار بيشتر و ارايه خدمات بهتر و مطلوب تر ادامه يابد.

Powered by Tetis PORTAL