اخبار و رويدادها
19 شهريور 1399 9:32:10
بيانيه رهبر انقلاب اسلامي در پي اهانت نشريه فرانسوي به ساحت مقدس پيامبر اعظم(ص): بهانه آزادي بيان براي محكوم نكردن اين جرم بزرگ كاملاً مردود و عوام‌فريبانه است

حضرت آيت‌الله‌خامنه‌اي در بيانيه‌اي، اهانت اخير يك نشريه فرانسوي به ساحت نوراني پيامبر اعظم صلّي‌الله‌عليه‌وآله‌و‌سلّم را محكوم و با اشاره به سياستهاي ضداسلامي صهيونيستها و دولتهاي استكباري و همچنين اهداف آنها براي منصرف كردن ذهن ملتها از نقشه‌هاي شوم براي غرب آسيا، تأكيد كردند: ملتهاي مسلمان ضمن حفظ هوشياري هرگز دشمني‌هاي سياستمداران و سردمداران غربي نسبت به اسلام و مسلمين را فراموش نكنند.
متن بيانيه رهبر انقلاب اسلامي به شرح زير است:

بسمه‌تعالي

گناه بزرگ و نابخشودني يك نشريّه‌ي فرانسوي در اهانت به چهر‌ه‌ي نوراني و قدسي حضرت رسول اعظم (صلّي الله عليه و آله) بار ديگر عناد و كينه‌ي شرارت‌بار دستگاه‌هاي سياسي و فرهنگي دنياي غرب با اسلام و جامعه‌ي مسلمانان را آشكار ساخت. بهانه‌ي آزادي بيان براي محكوم نكردن اين جرم بزرگ كه از سوي برخي سياستمداران فرانسوي گفته شده كاملاً مردود و غلط و عوام‌فريبانه است. سياستهاي عميقاً ضدّ اسلاميِ صهيونيست‌ها و دولتهاي استكباري عامل اين‌گونه حركتهاي دشمنانه است كه هر چند يكبار بُروز مي‌يابد. اين حركت در اين برهه‌ي زماني ميتواند، نيز به انگيزه‌ي منصرف كردن ذهن ملّتها و دولتهاي غرب آسيا از نقشه‌هاي شومي باشد كه آمريكا و رژيم صهيونيستي براي اين منطقه در سر دارند. ملّتهاي مسلمان بويژه كشورهاي غرب آسيا، ضمن حفظ هوشياري در مسائل اين منطقه‌ي حسّاس، بايد هرگز دشمني‌هاي سياستمداران و سردمداران غربي نسبت به اسلام و مسلمين را فراموش نكنند.
والله غالب علي امره

سيّدعلي خامنه‌اي
      ۹۹/۶/۱۸


Powered by Tetis PORTAL