اخبار و رويدادها
2 مرداد 1398 17:21:44
نامه‌اي از رئيس مجلس شوراي اسلامي در خصوص مصوبه افزايش حقوق و مزاياي كاركنان دولت نداشته ايم
 

رئيس سازمان اداري و استخدامي گفت: نامه‌اي از رئيس مجلس شوراي اسلامي مبني بر مغايرت مصوبه افزايش حقوق و مزاياي كاركنان دولت به ما نرسيده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، مهندس جمشيد انصاري روز چهارشنبه در حاشيه جلسه هيات دولت در پاسخ به سوالي در خصوص اظهارات يكي از نمايندگان مبني بر ارسال نامه رئيس مجلس به رئيس‌جمهور در رابطه مغايرت مصوبه افزايش حقوق و مزاياي كاركنان دولت گفت: من هم اين اظهارات را از رسانه ملي شنيدم و تعجب كردم. تاكنون چنين نامه‌اي از رئيس مجلس به ما نرسيده است. البته رئيس مجلس شوراي اسلامي در خصوص مصوبه افزايش حقوق و مزايا دو اظهار نظر داشتند؛ در وهله اول گفتند كه دولت بايد براي اعضاي هيات علمي و قضات  در اينكه حداكثر حقوق نبايد بيشتر از هفت برابر حداقل حقوق‌ باشد، استثنا قايل شود.

وي ادامه داد: مجلس شوراي اسلامي نيز طبق نظر آقاي لاريجاني، الحاقيه‌اي به مصوبه اضافه كرد و اعضاي هيات علمي، قضات و كاركنان برخي از دستگاه‌ها را از شمول اين مصوبه خارج كرد؛ مجددا رئيس مجلس شوراي اسلامي در نامه‌اي خواستار لغو اين مصوبه شد. غير از اين دو مورد هيچ اظهار نظر از رئيس مجلس در خصوص مصوبه حقوق و مزايا يا نامه‌اي به دولت ارسال نشده است.

رئيس سازرمان امور اداري و استخدامي گفت: اگر بخواهيم قانوني عمل كنيم، نمي‌توانيم بنا به اظهارنظر شخصي نمايندگان عمل كنيم، چون به هرحال وقتي طرح يا لايحه‌اي در مجلس تصويب مي‌شود تعدادي از نمايندگان حاضر در جلسه با متن مصوبه موافق نيستند ولي آنچه اكثريت راي مي‌دهند قانون مي‌شود. ملاك مغايرت تصميمات دولت با قانون اساسي براساس طبق اصل ۱۳۸ قانون اساسي اظهار نظر شخص رئيس مجلس شوراي اسلامي است.

 

قوه قضاييه، صدا و سيما و نهادهاي زير نظر مقام معظم رهبري اطلاعات حقوق كاركنان خود را وارد سامانه نكردند

وي در پاسخ به پرسشي درباره وضعيت بارگذاري اطلاعات دستگاه ها در سامانه حقوق و مزايا گفت: از ارديبشهت سال گذشته اين سامانه مستقر شده است و اطلاعات حقوق و مزاياي كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي بايد در آن سامانه قرار گيرد.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور ادامه داد: در قوه مجريه اكثر دستگاه ها اطلاعات خود را وارد كردند؛ قوه مقننه و تمام دستگاه هاي تابعه آن نيز اطلاعات كاركنان خود را در سامانه حقوق و مزايا وارد كردند، اما تاكنون هيچ اطلاعاتي از قوه قضائيه در سامانه بارگذاري نشده است؛ همچنين از مجموعه نهادها و بنيادهاي زيرنظر رهبري و صدا و سيما نيز اطلاعاتي بارگذاري نشده است. از نظر سازمان اداري و استخدامي سامانه حقوق و مزايا كاملا مستقر است و دستگاه هايي كه اطلاعات خود را وارد نكردند، بايد در اين زمينه همكاري كنند.

مهندس انصاري در پايان با بيان اينكه  قرار بود در جلسه امروز دولت گزارشي در مورد آخرين وضعيت سامانه حقوق و مزايا ارائه شود، خاطر نشان كرد: به دليل طولاني شدن مباحث در جلسه امروز دولت، گزارش را روز يكشنبه در هيات دولت ارائه مي‌كنم و هر تصميمي كه دولت در اين زمينه اتخاذ كند را چهارشنبه آينده اطلاع مي‌دهيم./ايلنا


Powered by Tetis PORTAL