سازمان از نگاه رسانه ها
18 مهر 1398 10:27:52
ايرنا/۳۰ هزار و ۳۰۰ نفر در دستگاه هاي اجرايي استخدام مي شوند
بندرعباس - ايرنا - معاون رييس جمهوري و رييس سازمان امور اداري و استخدامي گفت: مقدمات برگزاري آزمون استخدامي فراهم شده و بر اساس نتايج آن، ۳۰ هزار و ۳۰۰ نفر در دستگاه‌هاي اجرايي استخدام مي شوند.

جمشيد انصاري روز پنجشنبه در نشست شوراي اداري هرمزگان افزود: حدود ۸۸۰ نفر از اين افراد جذب اداره‌هاي دولتي هرمزگان خواهند شد كه  ۲ و ۸۵ صدم درصد را شامل مي‌شود و اميد مي‌رود با اين استخدام‌ها بتوان بخشي از كمبودها را جبران كرد.

رييس سازمان امور اداري و استخدامي كشور خاطر نشان كرد: بومي گزيني تا سال ۹۶ اولويت اين سازمان بود كه با شكايت عده‌اي به ديوان عدالت اداري، اين ديوان راي وحدت رويه‌اي صادر كرد كه براساس آن نمي‌توان در آزمون ها براي هيچ گروهي اولويت خاصي قرار داد.

انصاري يادآور شد: ۲ و ۲ دهم جمعيت كشور و ۲ و چهار دهم كاركنان دولت و ۲ و هفت دهم نيروهاي آموزش و پرورش در هرمزگان زندگي و فعاليت مي‌كنند و اين استان ۲ و ۱۵ صدم درصد نيروهاي بهداشت و درمان كشور را دارد.

وي گفت: هرمزگان از نظر نيروي انساني در بخش بهداشت و درمان با مشكل‌هايي روبه‌رو بوده كه در مركز براي رفع آن تلاش مي‌كنيم و با توجه به اينكه اختصاص نيروي انساني براي اين بخش براساس تخت‌هاي بيمارستاني است بايد بيمارستان‌هاي در حال احداث استان، سريع‌تر تكميل شوند.

روند شاخص‌هاي اقتصادي مثبت است

معاون رييس جمهوري و رييس سازمان امور اداري و استخدامي همچنين گفت: كشور در حوزه‌هايي كه فشار تحريم وجود داشته به خصوص در حوزه اقتصاد موفق به كسب دستاوردهاي خوبي شده و شاخص‌هاي اقتصادي روند مثبتي دارند.

انصاري ادامه داد: اكنون رشد منفي  ۱۰ درصد سال گذشته متوقف شده و حتي رشد مثبت در برخي حوزه‌ها مانند بخش كشاورزي و صنعت ايجاد شده است.

وي ادامه داد: در يك سال گذشته نرخ مشاركت اقتصادي از ۴۴ و هفت دهم درصد به ۴۴ و ۹ دهم درصد و نرخ بيكاري از ۱۲ و سه دهم درصد به ۱۰ و نيم درصد رسيده است.

وي اضافه كرد: ۸۵۰ هزار ظرفيت شغلي جديد در كشور ايجاد شده كه بدين ترتيب علاوه بر ايجاد شغل براي ۳۵۶ هزار نفر نيروي جديدي كه وارد بازار كار شدند ۴۵۰ هزار نفر از نيروهاي بيكار باقي مانده سال‌هاي قبل هم شاغل شدند.

رييس سازمان امور اداري و استخدامي كشور اشاره كرد: تورم نقطه به نقطه در سه ماه گذشته به صورت متوالي كاهشي بوده است.


Powered by Tetis PORTAL