اخبار و رويدادها
21 ارديبهشت 1399 9:45:37
معاون نوسازي اداري سازمان اداري و استخدامي كشور: به مديران باورمند به اصلاح نظام اداري نياز داريم

دكتر رفيع‌زاده صبح امروز با حضور در برنامه «ايران امروز» راديو ايران، ضمن رد اين ادعا كه به اصلاح نظام اداري توجه نمي‌شود، تأكيد كرد: اينكه گفته شود سرعت فرآيند اصلاح نظام اداري بايد بيشتر شود را قبول داريم؛ اما بايد در نظر داشت كه اصلاح نظام اداري سخت است، نه در كشور ما بلكه در همه كشورهاي دنيا هم همين است و حتي كشورهاي توسعه‌يافته هم نمي‌توانند اصلاح نظام اداري‌شان را به‌راحتي و با سرعت زيادي پيش ببرند.

وي با اشاره به اينكه فرآيند اصلاح نظام اداري فرآيندي زمان‌بر است، اظهار داشت: طبق مطالعات انجام‌شده، تنها 35درصد برنامه‌هاي اصلاح نظام اداري در كشورهاي ديگر در طول زمان باموفقيت اجرا مي‌شود.

دكتر رفيع‌زاده يكي از موانع اصلاح نظام اداري را مقاومت نيروي انساني در برابر تغيير فرآيندها عنوان كرد.

معاون نوسازي اداري سازمان اداري و استخدامي كشور با بيان اينكه سياست‌هاي كلي نظام اداري در 26 بند از سوي مقام معظم رهبري ابلاغ شده است، گفت: شوراي‌عالي اداري به‌عنوان يك شوراي تصميم‌گير كه مي‌تواند در حوزه‌هاي نظام اداري سياست‌گذاري كند؛ در ابتداي دولت يازدهم، ضمن مبنا قراردادن سياست‌هاي كلي نظام اداري، بررسي موانع و مشكلات موجود در نظام اداري و همچنين بررسي تجربه كشورهاي ديگر، نقشه راه اصلاح نظام اداري تصويب و ابلاغ شد. در سال 93، برنامه سه‌ساله در 8 محور طراحي كرديم و تكليف هر دستگاه اجرايي در راستاي اصلاح نظام اداري تا پايان سال 96 را مشخص كرديم

وي افزود: در پايان سال 96 ما به ارزيابي عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي در اجراي اين برنامه پرداختيم؛ سپس برنامه اصلاح نظام اداري دوره دوم را از ابتداي سال 97 تصويب و اجرا كرديم.

دكتر رفيع‌زاده در اشاره به دستاوردهاي برنامه اصلاح نظام اداري در دوره اول گفت: كاهش 35هزار پست سازماني ازجمله نتيجه‌هاي اين برنامه است؛ همچنين در حوزه واگذاري‌ها، حدود 600 تا 700 خدمت را به بخش غيردولتي واگذار كرديم.

معاون نوسازي اداري سازمان اداري و استخدامي كشور در جمع‌بندي صحبت‌هاي خود به سه سطح متا، ماكرو و ميكرو در اجراي برنامه‌هاي اصلاح نظام اداري اشاره كرد و گفت: براي اجراي موفق برنامه‌هاي اصلاح نظام اداري در سطح متا، نيازمند تدوين برنامه‌هاي منسجم و يكپارچه بوديم كه اين مرحله با تعيين نقشه راه اصلاح نظام اداري و برنامه‌هاي اجرايي در مرحله اول و دوم انجام شده و ساز و كارهاي اجرايي و عملياتي‌كردن اين برنامه‌ها نيز در سطح ماكرو توسط اين سازمان طراحي شده است. اميدواريم با همت و تلاش مديران و كارشناسان دستگاه‌هاي اجرايي كه به عنوان متوليان اصلي در سطح ميكرو هستند، شاهد بهبود روند اصلاح نظام اداري باشيم.

وي ادامه داد: ما نياز داريم مديران دستگاه‌هاي اجرايي، مديران خبره، متعهد و باورمند به اصلاح نظام اداري باشند.

دكتر رفيع‌زاده در پايان هدف غايي برنامه‌هاي اصلاح نظام اداري را ارائه خدمات به مردم به راحت‌ترين و بهترين روش ممكن عنوان كرد. 


Powered by Tetis PORTAL