اخبار و رويدادها
22 بهمن 1398 12:48:28
رئيس جمهور در اجتماع بزرگ مردم تهران در مراسم راهپيمايي 22 بهمن: اگر رژيم گذشته به مردم امكان انتخابات آزاد، سالم و ملي را مي‌داد، انقلاب نمي‌شد

رئيس جمهور، خوشحال كردن 82 ميليون ايراني را كاري انقلابي خواند و با بيان اينكه " انقلاب اسلامي متعلق به همه ملت ايران است"، تاكيد كرد: "همه با هم" ؛ استراتژي مهم حضرت امام (ره) و انقلاب اسلامي است و هر وقت همه با هم بوديم انقلاب پيروز شد، آمريكا شكست خورد و كشور شكوفا گشت و نبايد اجازه داد گروهي بگويد اين جناح و آن جناح چرا كه استراتژي ما ، همه با هم بودن" است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني در اجتماع بزرگ و پرشور مردم تهران در مراسم راهپيمايي چهل و يكمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي،  گفت: كار انقلابي اين است كه اقدامي بكنيم كه از آن اقدام ، همه احساس پيروزي كنند. خوشحال كردن 83 ميليون ايراني يعني انجام كار انقلابي.

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمدلله رب العالمين و صلي الله علي سيدنا و نبينا محمد و آله الطاهرين و صحبه المنتجبين

وَ مَا لَنَآ أَلَّا نَتَوَكَّلَ عَلَى اللَّهِ وَقَدْ هَدَيَنَا سُبُلَنَا وَ لَنَصْبِرَنَّ عَلَى‏ مَآ ءَاذَيْتُمُونَا وَ عَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُتَوَكِّلُونَ ‏(آيه 12، سوره ابراهيم)

روز تاريخي 22 بهمن را خدمت همه ملت بزرگوار ايران اسلامي و به محضر رهبري معظم انقلاب تبريك و تهنيت عرض مي‌كنم و ياد همه شهيدان انقلاب اسلامي، جنگ تحميلي و همچنين امام شهيدان را گرامي مي‌داريم.

بهمن 57 در 41 سال پيش به ما نشان داد كه چگونه قدرت خداوند در اراده يك ملت بزرگ تجلي مي‌يابد.

عليرغم اينكه تبليغ مي‌كردند دوران دين و معنويت سپري شده است و برغم اينكه جهان آن روز را به دو قطب شرق و غرب تقسيم كرده بودند، ملت بزرگ ايران با انگيزه ديني و مذهبي و بدون اتكاء به هيچ قدرت و ابرقدرتي با دست خالي و با دلي مطمئن در برابر رژيم تا دندان مسلح و اربابانش ايستادند و انقلاب شكوهمند اسلامي را به پيروزي رساندند.

بي‌ترديد ما در حادثه تاريخي 22 بهمن 57، دست و قدرت خداوند و اراده حق را به خوبي مشاهده كرديم.

بدون عنايت خداوند چگونه امكان‌پذير بود كه در برابر تمام قدرت‌هاي جهاني و حكومت نظامي در كشور، ملت ما بتواند بزرگترين پيروزي تاريخي را رقم بزند.

در اينجا مي‌خواهم به نكته مهمي اشاره كنم، تمام انقلاب ما، يك انتخاب بود. مي‌خواهم به اين سوالي كه در ذهن برخي از نسل سوم و چهارم انقلاب ممكن است بوجود آمده باشد، پاسخ دهم كه چرا ملت ايران در 41 سال پيش انقلاب را انتخاب كرد و چرا رژيم گذشته را سرنگون كرد.

در واقع انقلاب اسلامي ايران مبتني بر يك انتخاب بود، مردم و ملت ما بين يك رژيم فاسد وابسته به آمريكا و يك نظام مردم‌سالار ديني، بين يك فاسدي مثل شاه ملعون و مثل انساني با ايمان و با دانش و سياست همچون امام(ره)، امام و مردم‌سالاري را انتخاب كردند.

بين وابستگي به ابرقدرت‌ها و استقلال، مردم ما استقلال را انتخاب كردند. به اعتقاد من اگر اين انتخابات و اين انتخاب امروز هم در پيش روي مردم باشد، پاسخ مردم ما  امروز هم پاسخ 41 سال پيش خواهد بود. بسيار مهم است به اين نكته توجه كنيد كه انقلاب اسلامي مبتني بر انتخاب بود و بالاترين ثمره انقلاب نيز انتخاب است، انقلاب از انتخاب است و انتخاب از انقلاب است يعني مردم ما بين اسلام و كفر، بين حق و باطل و بين نظام مردمي و ديكتاتوري، مسير حق و عدل را انتخاب كردند.

اگر رژيم فاسد گذشته به مردم اجازه انتخاب مي‌داد، نيازي به انقلاب نبود، اگر رژيم گذشته مردم را آزاد مي‌گذاشت تا در نوع حكومت، حكومت خود را برگزينند و انتخاب كنند، در نوع قانون اساسي، قانون اساسي مورد نظر خود را انتخاب كنند، بين استقلال و وابستگي، مردم استقلال را انتخاب كنند، اگر رژيم گذشته تن مي‌داد به يك انتخابات سالم، آزاد و ملي، انقلابي نمي‌شد.

انقلاب بر مبناي آن بود كه "در انتخابات" بسته بود. انسداد درب و دروازه انتخابات، مردم را هدايت كرد، تا از مسير يك انقلاب بزرگ اين زنجير را پاره كنند و راه را براي انتخابات باز كنند.

برخي فكر مي‌كنند، انقلاب اسلامي حادثه‌اي بود كه 41 سال پيش تحقق پيدا كرد و پدران، برادران، خواهران و مادران ما در آن عصر بودند كه راه انقلاب را برگزيدند و از ما مي‌پرسند كه آيا امروز هم ناچاريم همان راه 41 سال پيش را دنباله‌روي و پيروي كنيم و پاسخ اين است كه حضور و انتخاب مردم منحصر به 41 سال پيش نبود بلكه هر روز مردم در انتخاباتي رسمي و يا غيررسمي شركت كردند.

 جامعه‌اي كه در آن آزادي است، انتخابات مستمر در آن تحقق پيدا مي‌كند، جامعه‌اي كه در آن جامعه مردم‌سالاري وجود دارد و اين مردم‌ هستند كه تصميم نهايي را مي‌گيرند، همواره انتخابات وجود دارد.

مگر مردم ما فقط در 12 بهمن و 22 بهمن 57 راهي را برگزيدند؟ در دهم و يازدهم فروردين 58 به صورت رسمي دوباره نظام جمهوري اسلامي ايران را برگزيدند و آن رفراندوم و همه پرسي عمومي پايه و ابتناي نظام اسلامي ما است.

مردم يكبار ديگر در انتخاب خبرگان قانون اساسي به انتخاب دعوت شدند،  يكبار ديگر در همه پرسي قانون اساسي در سال 58 به انتخاب دعوت شدند و هر سال مردم به انتخابات دعوت مي‌شوند و در هر موضوع مهمي از مردم خواسته مي‌شود تا رأي خود را اعلام كنند.

 كدام 22 بهمن است كه مردم در انتخابات شركت نكردند.22 بهمن مردم آزاد هستند كه به خيابان‌ها بيايند و انقلاب‌شان را تأييد كنند و بار ديگر با امام و رهبري بيعت كنند و يا آنكه در خانه بمانند، اما مردم هر سال انقلاب راهپيمايي، حضور در صحنه را انتخاب كردند.

 مسير ما مسير انتخابات است و انقلاب ما بر مبناي انتخاب بزرگ يك ملت در 41 سال پيش و در انتخاب‌هاي بعدي به وجود آمد و تكامل پيدا كرد. البته روشن است كه ما در تمام مقاطع از روز اول با دشمنان قسم خورده و سرسختي مواجه بوديم و تاثير انقلاب اسلامي ايران، تنها بر داخل ايران نبود بلكه بر منطقه، جهان، مسلمانان و آزاديخواهان تاثير داشت.

براي قدرتي چون آمريكا تحمل انقلاب اسلامي و پيروزي يك ملت بزرگ و بيرون راندن ابرقدرت آمريكا از اين سرزمين طبيعي است كه غيرقابل تحمل باشد و طبيعي است كه از 41 سال پيش هر شب خواب بازگشت به اين سرزمين را ببيند.

آنها به خوبي مي‌دانند كه ايران چه مقدار اهميت دارد، آنها به خوبي مي‌دانند نقش ايران در منطقه چيست و آنها مي‌دانند قدرت ايران در منطقه يكي از بالاترين قدرت‌ها يا به يك معنا بالاترين قدرت منطقه حساس خاورميانه است به همين دليل از روز اول دشمن سرسخت اين ملت و انقلاب آمريكا و صهيونيسم بود. ايراد آمريكا  به انتخاب ما است و آمريكا مي‌گويد چرا مردم انتخاب كردند. سخن آمريكا اين است كه مردم حق انتخاب نداشتند و ما نظام شاهنشاهي را تأييد كرده بوديم و مي‌خواستيم بمانند و چرا مردم آمدند و راه نويني را براي زندگي خود انتخاب كردند. پس دعواي ما با آمريكا دعواي انتخاب است.

مي‌گوييم ملت ايران هميشه، همه سال و در همه موضوعات و مسايل مهم حق انتخاب دارد و دشمنان ما مي‌گويند شما حق انتخاب نداريد؛ آمريكا به ما مي‌گويد بايد به گذشته و به 41 سال پيش برگرديد و سخن مردم ما اين است كه ما به عقب برنمي‌گرديم و راه و مسير ما براي پيشرفت و تعالي اين كشور است و لذا شما مي‌بينيد اين دشمني و كينه‌توزي در طول 41 سال گذشته به شكل‌هاي مختلف ظهور و بروز پيدا كرد، اما راه انقلاب، همان راه روز اول است.

خواهش مي‌كنم از جوانان عزيز، دانشگاهيان و محققان يكبار ديگر سخن امام(ره) را در روز 12 بهمن 57 در بهشت زهرا(س) بخوانيد و به آن دقت كنيد؛ آنچه امام(ره) روز اول به مردم گفت تا روز آخر پاي آن كلام ايستاد.

امام(ره) با مردم صادقانه رفتار كرد؛ امام(ره) به وعده‌اش عمل كرد؛ امام(ره) هر چه در روز 12 بهمن در بهشت زهرا(س) گفت، تا پايان عمر پربركتش به آن عمل كرد؛ امام در بهشت زهرا(س) به مردم گفت كه سرنوشت مردم دست خود مردم است و مردم بر سرنوشت خودشان مسلط هستند؛ امام(ره) آن روز به مردم گفت مجلس و دولت بايد قانوني و ابتناي نظام بايد بر مبناي قانون باشد؛ امام(ره) آن روز به مردم گفت كه دنبال استقلال فرهنگي و سياسي در اين كشور هستيم؛ امام(ره) آن روز به مردم گفت با مظاهر تمدن و تجدد مخالف نيستيم؛ با فحشا و فساد مخالفيم. امام آن روز گفت من به دليل خواست مردم و اينكه مردم او را قبول دارند، دولت تعيين مي‌كنم. آنچه امام(ره) در 12 بهمن گفت، در روز آخر زندگي‌اش هم همان را گفت؛ راه امام(ره) راهي پيوسته و بدون انحراف بود و مردم اين صداقت را از كلام و عمل امام(ره) مشاهده كردند.

آنچه انقلاب را استحكام بخشيده است، حضور مردم و رأي مردم است و هر چه مردم از ما مي‌خواهند بايد به آن عمل كنيم؛ در اينجا مي‌خواهم از نيروهاي مسلح، سپاه پاسداران، بسيج و از همه نيروها تشكر و سپاسگزاري كنم؛ آن روز كه در بدرقه شهيد بزرگوار حاج قاسم سليماني، مردم به خيابان آمدند و از نيروهاي مسلح و از دولت انتقام را خواستند، نيروهاي مسلح به آنچه مردم خواستند، عمل كردند؛ اينكه عين الاسد آمريكا در عراق موشكباران مي‌شود، يعني اجراي خواست مردم؛ مردم انتقام را خواستند و نيروهاي مسلح سخن مردم را به كرسي نشاندند.

آن روز كه هواپيمايي در كنار فرودگاه ما آسمان را نيلي كرد و قلب ما و رهبري را سوزاند. مردم از مسئولين عذرخواهي خواستند و نيروهاي مسلح ما عمل كرده و صريحاً از مردم عذرخواهي كردند و به مردم قول دادند و گفتند كه دقت خواهند كرد كه چنين اشتباهي هرگز تكرار نشود.

نيروي مسلحي كه با مردم و در كنار مردم است و به خواست مردم عمل مي‌كند؛ اين هماني است كه راه انقلاب اسلامي ما تعيين كرده است.

به نكته بسيار مهمي اشاره مي كنم. جوانان عزيز، مردم عزيز ايران، گاهي سخناني در رسانه‌ها مطرح مي‌شود كه با راه امام و انقلاب ما در تضاد است. يادتان نرود كه امام همواره تأكيد كرد و گفت "همه با هم" و  اين همه با هم يك استراتژي مهم انقلاب اسلامي بود.

هر وقت همه با هم بوديم، 22 بهمن آفريده مي‌شود. هر وقت همه با هم بوديم، آمريكا شكست خورده و هر وقت همه با هم بوديم شكوفايي در اين كشور اتفاق افتاده است. نگذاريم عده‌اي بگويند اين جناح يا آن جناح، نه، استراتژي ما همه با هم است همه در كنار هم بايد از اين كشور دفاع كنيم. همه با هم بايد در برابر آمريكا بايستيم و همه با هم بايد از حقوق ملت ايران دفاع كنيم، اين انقلاب براي همه است، براي فرد و گروه خاص نيست.

در 22 بهمن 57 تمام ملت ايران احساس پيروزي كردند. نه اين جناح يا آن جناح. در 22 بهمن 57 تمام اقوام و مذاهب احساس پيروزي كردند، شرق و غرب ايران، شمال و جنوب ايران و همه مردم.36 ميليون جمعيت آن روز ايران، همه احساس پيروزي كردند.

اگر كاري كنيم كه همه ما احساس پيروزي بكنيم، آن كار " انقلابي" است. انقلاب يعني همين. يعني اقدامي كنيم به نفع همه ملت، اگر هر وقت اقدامي كرديم كه 83 ميليون را خوشحال كرديم، كار ما انقلابي است. هر وقت 10 ميليون را خوشحال كرديم، 10 ميليون را ناراحت كرديم و بقيه را مردد كرديم بايد فكر كنيم كجاي كار ما ايراد دارد. در بسياري از موارد" اين" يا "آن" نادرست است. مقاومت يا ديپلماسي، اين يا آن غلط است. هر دو در كنار هم درست است ، هم مقاومت و هم ديپلماسي.

شهيد سليماني سردار ميدان جنگ و ديپلمات ارشد در مذاكره بود. شهيد سليماني در مسير رفتن به جلسه سخن و گفتگو با نخست وزير عراق شهيد شد و شهيد سليماني به سمت ميدان جنگ نمي‌رفت بلكه به سمت ميدان ديپلماسي مي‌رفت كه شهيد شد.

شهيد سليماني كسي بود كه در ميدان جنگ سردار قوي ميدان جنگ بود و در ميدان مذاكره، ديپلمات قدرتمند و عزتمند بود و همه ابعاد شهيد سليماني را مد نظر قرار دهيم.

شهيد سليماني به دنبال جنگ در منطقه نبود، آمريكايي‌ها دروغ مي‌گويند. شهيد سليماني دنبال بي‌ثباتي در منطقه نبود، آمريكا و اسرائيل دروغ مي‌گويند. شهيد سليماني دنبال ثبات بود.

شهيد سليماني به كمك مردم و ارتش عراق به عراق، سوريه و لبنان ثبات و به منطقه امنيت داد.

شهيد سليماني مرد جنگ و صلح بود، جنگي كه به صلح منتهي شود و صلحي كه آنچنان قوي باشيم كه جنگي ايجاد نشود. قدرت  و قوت ما است كه صلح را حفاظت مي‌كند و نيروي مسلحي قوي است كه كشور ما را در مسير صلح نگه مي‌دارد.

سپاسگزار صنعت دفاعي كشور هستم كه در اين مدت چند سال قدرت نيروهاي مسلح ما را دو چندان كرده است. فرماندهان نظامي در آخرين جلسه شوراي عالي امنيت ملي ‌گفتند كه قدرت نظامي كشور امروز از يكسال پيش به مراتب بالاتر است و قدرت نظامي كشور روز به روز برتر است.

امروز مي‌توانيم  همه نيازمندي‌هاي خودمان از جمله موشك، هواپيما، ناوچه و زيردريايي، موشك ضدزره و موشك پدافند هوايي‌ را با دست دانشمندان خودمان بسازيم و همه جا صنعت ايران است و همه جا دست پرتوان مهندسين ايراني است.

 قبل از انقلاب، 95 درصد سلاح و تجهيزات ما وارد مي‌شد و 5 درصد در داخل درست مي‌شد اما امروز همه نيازهاي ما در داخل كشور توليد مي‌شود و اين به معناي توانمندي علمي و قدرت نظامي و دفاعي ملت بزرگ ايران است.

ممكن است برخي فكر كنند، يا جمهوري يا اسلامي كه اين سخن غلط است.

ممكن است افرادي فكر كنند، ما بايد جمهوري را تضعيف كنيم تا اسلاميت را تقويت كنيم؛ با كمال ادب و احترام به اين دوستان عزيز مي‌گويم، اشتباه مي‌فرماييد؛ تضعيف جمهوريت، تقويت اسلاميت نيست؛ جمهوريت و اسلاميت در كنار هم هستند. اين يا آن در اينجا درست نيست. بعضي‌ جاها بايد بين اين يا آن، انتخاب كنيم؛ درست است؛ اما در بسياري از موارد هم نبايد بين اين يا آن انتخاب كنيم؛ يا مقاومت يا ديپلماسي؛ نه هر دو. يا تعامل با جهان يا ايستادگي؛ نه هر دو. يا خودكفايي در داخل يا تجارت با خارج؛ نه هر دو.

اينجا، جاهايي است كه اين يا آن ناصحيح است و در تاريخ انقلاب نيز امام به ما آموخت كه اسلاميت در كنار جمهوريت است؛ امام(ره) به ما آموخت، دينداري در كنار مردم سالاري است؛ امام(ره) به ما آموخت پيشرفت در كنار عدالت است. در بسياري از موارد ابعاد مختلف انقلاب اسلامي را بايد مد نظر قرار دهيم.

در اينجا مي‌خواهم به يك مسأله مهم اشاره كنم؛ آمريكا به دنبال چيست؟ آمريكا در اين 2 سال گذشته كه اين همه فشار بر مردم عزيز وارد كرده است، تمام تجارت، صادرات، واردات و نيازمندي‌هاي كشور را مورد هدف قرار داده تا مردم صبرشان لبريز شود.

آنچه اختلاف محاسبه است، اينست كه آمريكايي‌ها، جايگاه و عظمت ملت ايران را درك نكردند؛ آمريكايي‌ها فكر مي‌كنند با 41 سال تمدن مواجه هستند، نه؛ آمريكايي‌ها با هزاران سال تمدن ايران مواجه هستند؛ تمدن ايرانيت و اسلاميت در طول قرن‌ها.

البته انقلاب اسلامي هم در طول 41 سال گذشته، اقدامات بسيار مهمي را براي تكميل تمدن اسلامي و ايراني انجام داده است؛ آمريكا با نظام و دولتمردان مواجه نيست؛ خطايش اين است؛ آمريكا با 83 ميليون جمعيت ايران مواجه است و مردم ما يكپارچه‌ و يكصدا هستند.

آنجا كه بحث ملت باشد، يكصداست؛ آنجا كه بحث انقلاب باشد، يك صداست؛ آنجا كه منافع ملي باشد، يك صداست؛ در روزهاي تشييع جنازه شهيد بزرگ ما، شهيد سليماني ديديد كه همه مردم يكصدا و يك فرياد بودند؛ چشم‌ها همه گريان و نگاه‌ها همه به سمت آسمان بود و همه مردم با مشت گره كرده در برابر ابرقدرت‌ها و آمريكا ايستادند و نظر خود را در آن راهپيمايي‌هاي بزرگ و تشييع جنازه عظيم اعلام كردند.

آمريكا مي‌خواهد ملت ايران را از پا در بياورد، آمريكا چه مي‌خواهد؟، آمريكا ملت تسليم شده ، كشور غارت‌شده  و دولتي را مي خواهد كه پشيمان شده و نمي‌خواهد بار مسئوليت را بر دوش داشته باشد.

اشتباه آمريكا همين است، نمي‌داند، در ايران دولت، ملت، نيروهاي مسلح، قواي سه‌گانه، همه و همه زير پرچم جمهوري اسلامي و رهبري معظم انقلاب، يكپارچه ايستادگي خواهند كرد.

تلاش آمريكايي ها اين بود كه مردم ما براي نيازمندي‌هاي روزمره خود درمانده شوند. از شما مي‌پرسم، آيا امروز مردم در نيازهاي اساسي‌شان، در برق، آب، نان، مواد غذايي ضروري‌شان، مدرسه و بهداشت‌شان، با يك مشكل عظيم و بزرگي كه آمريكايي‌ها تصور مي‌كردند، مواجه هستند؟

آمريكايي‌ها مي‌گفتند اگر ما 3 ماه تحريم را ادامه بدهيم، ماده غذايي در ايران پيدا نمي‌شود، آنها مي‌گفتند ما 3 ماه تحريم را ادامه دهيم، در ايران دارويي پيدا نمي‌شود، مردم در آب، برق، گاز و زندگي‌شان دچار مشكل مي‌شوند. آيا اينچنين شد؟

 ما در 2 سال گذشته كه در شديدترين تحريم ها بوديم، البته روزهاي بسيار سختي را پشت سر گذاشتيم و مردم ما روزهاي سختي را گذراندند، اما در طول ماه‌هاي اخير، دولت و ملت روز به روز بر مشكلات  فائق‌تر مي‌شود و مشكلات را پشت سر مي‌گذارد.

از شما مي‌پرسم، از متخصصين بپرسيد از كشاورزان، صنعتگران بپرسيد. امسال در بخش صنعت، ما رشد صنعت داريم يا نه. در بخش كشاورزي رشد و پيشرفت داريم يا نه. 2 سال تحريم كامل بوديم. اما امروز، مردم ما مي‌بينند كه در بسياري از مواد غذايي خودكفا هستند و در برخي از مواد غذايي نيز در مسير خودكفايي قرار دارند.

مردم عزيز ما بدانند روزي كه انقلاب پيروز شد، توليد كشاورزي ايران، 26 ميليون تن در سال بود، روزي كه دولت يازدهم در سال 92 كار خود را آغاز كرد، توليد مواد غذايي ما 97 ميليون تن بود و امروز توليد مواد غذايي ما 126 ميليون تن است.

يعني اين دولت، در طول 6 سال به اندازه تمام و كل رژيم گذشته، ده‌ها سال تلاش در ايران كار كرده است. در آن رژيم  تازه آمريكايي‌ها در كشاورزي به اصطلاح اينها را كمك مي‌كردند. اسرائيلي‌ها هم در ايران بودند، امروز ببينيد ملت ايران با چه پيشرفتي مواجه است. آمريكا اشتباه كرده، نفهميده كه كشاورزان و مهندسان ما در سراسر كشور با همه توان براي نيازمندي‌هاي خود ايستاده‌اند.

آمريكايي‌ها يك روزي فكر مي‌كردند كه اگر بنزين را تحريم كنند، كشور ما بهم مي‌ريزد و در پمپ بنزين‌ها صف درست مي‌شود. امروز چطور؟ امروز بنزين را صادر مي‌كنيم.

درآغاز اين دولت، آغاز دولت يازدهم توليد بنزين 52 ميليون ليتر در روز بود و امروز 110 ميليون ليتر در روز است كه توليد بنزين  در اين 6 سال 2 برابر شده است.

آنهايي كه در رسانه‌ها سوال مي‌كنند كه اين دولت چه كار كرده است، بگويند در كدام زمينه صنعتي و كشاورزي و نظامي و ساير امور بود كه مردم عزيز ما نتوانستند مشكلات را پشت سر بگذارند.

آنهايي كه مي‌گويند ما در برابر آمريكا نمي‌توانيم بايستيم و پيشرفت بكنيم، در خطا و اشتباه هستند؛ به دست كشاورزان، صنعتگران، كارگران و مهندسين نفت ما نگاه كنند.

يك خبر افتخارآميزي كه البته به طور رسمي در پايان امسال اعلام مي‌شود، همين‌جا به ملت بزرگ ايران، اعلام بكنم كه در زمان پيروزي انقلاب مقدار توليد گاز كشور 110 ميليون متر مكعب در روز بود و در روزي كه دولت يازدهم شروع بكار كرد توليد گاز  625 ميليون متر مكعب در روز بود. ملت بزرگ ايران، پايان امسال توليد گاز كشور به هزار ميليون متر مكعب در روز خواهد رسيد.

اين بزرگترين افتخار براي مهندسين و كارگران نفت و گاز كشور است. ببينيد كشور در چه رشدي قرار گرفته است و ما تنها در كشف ميدان نفتي بزرگي كه امسال اعلام شد، مهندسين ما 53 ميليارد بشكه نفت درجا را در ايلام و خوزستان كشف كردند.

آمريكا خطا و اشتباه كرده است كه فكر مي كند اگر ما را در تحريم قرار بدهد، عقب‌نشيني مي‌كنيم.

ملت ما بداند، امروز 97 درصد داروي كشور را مردم، كارخانه‌ها، مهندسين و پزشك‌ها، متخصصين دارويي توليد مي‌كنند و3 درصد نياز به خارج داريم و اگر تلاش كنيم، در سال‌هاي آينده مي‌توانيم خودكفاي كامل بشويم.

 امروز ملتي هستيم كه در آغاز انقلاب، واردكننده  نيازهاي بخش سلامت و بهداشت بوديم و پزشك، دارو و تجهيزات ما از خارج مي‌آمد اما امروز در همه اين زمينه‌ها روي پاي خود ايستاديم و خودكفا شديم.

امروز صادركننده هستيم و گردشگر درماني و سلامت داريم؛ مردمي از كشورهاي همسايه به كشور ما براي عمل جراحي مي‌آيند؛ پس آمريكا اشتباه كرده و مسير ما مسير درست است.

مردم عزيز به اين آمار توجه كنيد؛ تمام تخت‌هاي بيمارستاني تا ابتداي دولت يازدهم حدود 80 هزار تخت بوده كه در طول اين 6 سال 26 هزار تخت جديد به آن اضافه كرديم و 45 هزار تخت را به طور كامل بازسازي كرديم؛ يعني به اندازه كل تخت بيمارستاني تاريخ كشور ايران، تخت بيمارستاني اضافه يا بازسازي كرديم؛ كار عظيمي كه اين ملت بزرگ، پزشكان و مهندسين و پرستاران ما انجام مي‌دهند.

مردم، به خدا قسم اگر يك دهم اين فشاري كه در اين 2 سال اخير بر ملت ما وارد شده، به يك كشور مشابه ما در اين منطقه وارد مي‌شد، در برابر آمريكا تسليم مي‌شد و خضوع مي‌كرد.

بدانيد بسياري از كشورهاي همسايه ما، اگر نفت‌شان يك ماه تحريم شود، حقوق كارمند خودشان را نمي‌توانند پرداخت كنند؛ امروز به حول و قوه الهي عليرغم همه فشارهاي آمريكا و تهديدها روي پاي خود ايستاده‌ايم.

در اين 10 ماه تا امروز 14 ميليارد دلار براي كالاي اساسي و 20 ميليارد دلار براي غيركالاهاي اساسي بانك مركزي پرداخت كرده است؛ در طول مدت اين 10 ماه، 72 ميليارد صادرات و واردات داشتيم و حركت تجاري ما 72 ميليارد بوده است؛ 36 ميليارد وارد كرديم، 35.5 ميليارد صادر كرديم؛ تقريباً نزديك هم با كمي كسر در تراز؛ بنابراين مردم روي پاي خودشان ايستادند؛ مردم‌ ما، بازوهايشان را قوي‌تر و افكارشان را مجهز كردند.

مردم عزيز و بزرگ ايران؛ امروز در كشور ما  55 هزار و 700 شركت دانش‌بنيان كار مي‌كند و 300 هزار نفر در شركت‌هاي دانش‌بنيان در اين 3، 4 سال اخير مشغول كار شدند.

آمريكا مي‌خواست اشتغال را در كشور ما از بين ببرد؛ در آغاز دولت يازدهم 20 ميليون و 600 هزار نفر شاغل در كشور داشتيم و امروز 24 ميليون و 400 هزار شاغل داريم؛ يعني 3 ميليون و 600 هزار نفر بر شاغل خالص ما اضافه شده است؛ هر سال به طور متوسط 500 هزار نفر، مشغول بكار شدند.

عليرغم همه فشارها و تهديدها، مسير ما مسير درست بوده و ملت ما مقاومت و ايستادگي كرده است و در تمام زمينه‌ها امروز موفقيت‌هاي بزرگ را به دست آورديم.

مردم عزيز؛ در ابتداي پيروزي انقلاب 4500 كيلومتر،‌راه‌آهن در كشور داشتيم؛ فقط در اين دولت، در اين 6 سال، 1200 كيلومتر راه‌آهن اضافه شده و حدود 1000 كيلومتر هم تا پايان دولت اضافه خواهد شد.

همين‌جا به وزارت راه دستور مي دهم كه جاده عظيم تهران – شمال را كه تكميل شده، از فردا رفت و آمد آزمايشي‌اش را آغاز كرده و جاده را به روي مردم باز كند و ان‌شاء الله اوايل اسفند اين جاده مهم كه يكي از افتخارات مهندسي ايران است، افتتاح خواهد شد و كار عظيم و بزرگي است كه ارزش آن 10 هزار ميليارد تومان است.

امسال در 6 ماه دوم سال 33 هزار ميليارد تومان طرح‌هاي آب و برق تا پايان سال افتتاح كرديم و افتتاح خواهيم كرد. دست روي دست نگذاشتيم، دولت ما ورشكسته نيست و ملت ما، تسليم شده نيست. آمريكا بفهمد، اشتباه و خطا كرده و بزرگترين خطاها را مرتكب شده است.

آمريكا برخلاف همه قوانين بين المللي بزرگترين جنايت را انجام داده و در كشور همسايه ما، ميهمان عراق و فرمانده ما را ترور كرده است. خاك مردم فلسطين و ‌سوريه را عليرغم همه قطعنامه‌هاي بين‌المللي به اسرائيل هديه كرده است.

مردم روز به روز آگاه‌تر مي‌شوند. راه آمريكا به ضرر ملت ايران، ملت منطقه، جهان اسلام و همه جهان است و حتي كار كاخ سفيد به ضرر مردم خود آمريكا است. در اين شرايط خداوند به ما چه مي‌گويد:

وَ مَا لَنَآ أَلَّا نَتَوَكَّلَ عَلَى اللَّهِ وَقَدْ هَدَيَنَا سُبُلَنَا وَ لَنَصْبِرَنَّ عَلَى‏ مَآ ءَاذَيْتُمُونَا وَ عَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُتَوَكِّلُونَ‏ پيامبران در برابر فشار در برابر ستم همه آنهايي كه در برابر حق ايستاده بودند، مي‌گفتند چرا به خداوند

توكل نكنيم، آن خدايي كه راه نجات را پيش روي ما گذاشته است، مسير هدايت را پيش روي ما گذاشته است.

 البته در سايه تحريم و فشار مردم ما آزار مي‌بينند و اذيت مي‌شوند و فشار بر مردم ما وارد مي‌شود. اما در عين حال مردم ما كاملاً آگاه هستند كه مي‌توانيم از اين فشار عبور كنيم همين‌طور كه در ماه‌هاي اخير ديده‌اند در تمام شاخص‌هاي اقتصادي، روند ما صحيح و مثبت بوده است و اين به آن معناست كه ما قدرت داريم كه در برابر فشار آمريكا، به پيروزي برسيم و در برابر تمام آزارها و اذيت‌ها مي‌ايستيم.

ملت بزرگ ايران؛ انتخابات دوم اسفند، يك انتخابات، در ميان همه انتخابات‌هاست؛ انقلاب ما در سايه انتخاب درست ملت به پيروزي رسيد و انقلاب براي اين بود كه راه انتخاب به روي ما باز باشد.

مردم عزيز؛ يكي از بالاترين ارزش‌هاي ملي و ديني ما انتخاب و قدرت انتخاب است؛ بتوانيم بين دو راه، راه بهتر را برگزينيم؛ بتوانيم بين چند راه، راهي كه بهتر است برگزينيم؛ انتخاب يكي از دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي است؛ ممكن است در اين انتخابات گله و انتقاد داشته باشيم، اشكالي ندارد؛ انتقاد آزاد است، اما مردم عزيز ايران؛ انتقاد باشد و منتقد باشيم، ولي خواهش مي‌كنم انفعال نباشد و منفعل نشويم. بخاطر اين كار يا آن كار، بخاطر اين اقدام يا آن اقدام، با صندوق رأي قهر نكنيم. انتخابات و صندوق رأي منجي ماست.

در دهه پنجم انقلاب كه يكسالش گذشت و الان وارد سال دوم مي‌شويم، خيلي از اصلاحات بايد در اين كشور انجام بگيرد؛ نظام جمهوري ما بايد در سايه رأي، حضور و انتخابات شما نو شود؛ نوسازي شود، سالم‌تر و شكوفا تر شود.

نبايد با صندوق و انتخابات قهر كنيم؛ به هر صورت است بايد پاي صندوق انتخابات برويم؛ امام(ره) ما را دعوت كرد به انتخابات كه صندوق رأي را رها نكنيم؛ در هر انتخاباتي رهبري معظم انقلاب تأكيد كرد كه در انتخابات حضور پيدا كنيم. انتخابات غير از عظمت ملي، امنيت ملي، ايستادگي در برابر دشمن، آن هدف مهم و ارزشمند يعني انتخاب كه دستاورد انقلاب است و نهاد انتخاب و انتخابات را تقويت خواهد كرد.

يكبار ديگر مثل امروزي كه در سراسر كشور شما به صحنه آمديد و افتخار آفريديد، دوم اسفند پاي صندوق رأي برويم؛ يكبار ديگر افتخار بيافرينيم و به همه دشمنان اعلام كنيم راه و مسير مردم آزادي، استقلال و جمهوري اسلامي ايران بوده و خواهد بود و در برابر شما تسليم نمي‌شويم و شما را وادار مي‌كنيم كه روزي در برابر ملت ايران تسليم بشويد و سر فرود بياوريد و بي‌ترديد پيروزي از آن ماست.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته


Powered by Tetis PORTAL