اخبار و رويدادها
20 آبان 1398 9:51:0
معاون رئيس‌جمهوري در جلسه شوراي اداري اردكان: مي‌توانيم با توسعه خدمات دانش‌بنيان، شرايط مناسب اشتغال نيروهاي فارغ‌التحصيل بومي را فراهم كنيم

معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور عصر امروز در ادامه سفر به شهرستان‌هاي ميبد و اردكان، در جلسه شوراي اداري شهرستان اردكان حضور يافت و با گرامي‌داشت ياد آيت‌الله خاتمي، امام‌جمعه فقيد يزد، آثار وجودي اين روحاني و معلم اخلاق بزرگ در اين استان را مايه بركت براي مردم اردكان دانست.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، مهندس انصاري با اشاره به گزارش نماينده محترم اردكان در مجلس شوراي اسلامي از اقدامات مهم و اساسي توسعه آن شهرستان و برنامه‌هاي توسعه شهرستان اردكان از سوي فرماندار اردكان گفت: به نظر مي‌رسد با برنامه‌ريزي‌هاي انجام‌شده، شهرستان اردكان در بخش صنعت، به ويژه صنايع معدني، گام‌هاي بزرگي را برداشته است. ان‌شاءالله طرح بزرگ آب‌شيرين‌كن و انتقال آب از درياي عمان به اين منطقه در سال آينده به سرانجام برسد و در بسياري از زمينه‌ها منشأ آثار خوبي براي منطقه شود.

وي ادامه داد: توسعه اين شهرستان در بخش صنعت، پيامدهايي داشته است؛ از جمله خيل مهاجراني كه براي كار در واحدهاي صنعتي اين منطقه حضور پيدا كرده‌اند و طبعاً در منطقه شاهد چندگانگي فرهنگي هستيم كه لازم است براي مديريت اين تفاوت‌ها برنامه‌ريزي انجام شود.

معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور با بيان اين‌كه نرخ بيكاري شهرستان اردكان 10درصد است، اظهار داشت: اين عدد نشان‌دهنده اين واقعيت است كه علي‌رغم توسعه ظرفيت‌هاي اشتغال صنعتي، هنوز مشكلات قابل توجهي براي اشتغال نيروهاي تحصيل‌كرده وجود دارد؛ چراكه بسياري از واحدهاي توليدي توان جذب نيروهاي تحصيل‌كرده را ندارند و اين مسئله نيازمند توسعه بخش خدمات دانش‌بنيان در اين شهر است كه زمينه آن هم فراهم است و دولت بايد در اين حوزه مشاركت و سرمايه‌گذاري كند تا بتوان براي نيروهاي تحصيل‌كرده بومي شهرستان امكان اشتغال مناسب‌تري را فراهم و از مهاجرت آن‌ها به مركز كشور جلوگيري كرد.

 معاون رئيس‌جمهوري با اشاره به شرايط دشواري كه كشور در آن قرار دارد، بيان كرد: دولت توفيقات قابل توجهي را در مهار عوامل كاهنده (تضعيف‌كننده) شاخص‌هاي اصلي رشد اقتصادي پيدا كرده و امروز شاهد كنترل نرخ ارز در يك دامنه قابل قبول، مهار روند افزايشي تورم، كنترل نرخ بيكاري و ... هستيم؛ بديهي است در شهرستان‌ها اين اتفاق نيفتاده است مگر با همت مجموعه نظام اداري كه تلاش مي‌كنند به وظيفه خود عمل و خدمات مناسب را به مردم ارائه كنند و من وظيفه خود مي‌دانم از تلاش‌هاي تك تك مديران و كاركنان دولت در دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان اردكان تشكر كنم.

مهندس انصاري در پايان خاطرنشان كرد: آنچه در حوزه اقتصاد اردكان اتفاق افتاده است، حاصل همت و تلاش مردم سخت‌كوشي است كه در اين شهرستان زندگي مي‌كنند و بايد اين روحيه سخت‌كوشي و متفاوت را قدر شناخت و از مردمي كه در عين قناعت كارهاي بزرگ و تأثيرگذاري را انجام مي‌دهند به صورت ويژه تشكر و قدرداني كرد؛ اميدوارم دولت بتواند با برآورده‌كردن بخشي از نيازها و درخواست‌هاي تلاشگران عرصه اقتصاد، شتاب بيشتري به روند توسعه اين شهرستان بدهد و اردكان بتواند درخشش خود در حوزه توسعه را حفظ كند.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور پيش از حضور و شركت در جلسه شوراي اداري شهرستان اردكان، به‌عنوان نماينده كاروان تدبير و اميد در شهرستان ميبد حضور يافت و طرح صنعتي كارخانه توليد كاشي و سراميك شايان كه منابع ارزي آن به ميزان 6/5 ميليون يورو توسط بانك صنعت و معدن از محل منابع صندوق توسعه ملي تأمين شده است، و هم‌چنين نيروگاه كوچك 8 مگاواتي شهرك صنعتي جهان‌آباد با حضور وي افتتاح شد و مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

هم‌چنين بهره‌برداري از مدرسه 12 كلاسه ابتدايي خيرساز كه با سرمايه‌گذاري 16/5 ميليارد ريال توسط سه نفر از خيرين شهرستان ميبد در محل يكي از مدارس قديمي شهر احداث شده است، آغاز شد.

معاون رئيس‌جمهوري در مراسم افتتاح مدرسه خيرساز ايرانيان ضمن قدرداني از روحيه بالاي مشاركت مردم استان يزد در امور فرهنگي و توسعه مشاركت‌هاي خيرخواهانه در احداث مدارس مورد نياز، ابراز اميدواري كرد نسلي كه در اين مدارس آموزش مي‌بينند، بتوانند آينده درخشان‌تري را براي مردم استان و كشور خود رقم بزنند.


Powered by Tetis PORTAL