اخبار و رويدادها
11 فروردين 1400 11:27:7
دكتر روحاني در جلسه هيات دولت: تفسير 12 فروردين و روز جمهوري اسلامي يعني ميزان راي ملت است
حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني روز چهارشنبه و در آستانه 12 فروردين ماه روز جمهوري اسلامي طي سخناني در جلسه هيات دولت، از جمهوريت ، اسلاميت و ايران به عنوان سه پايه و ركن اصلي نظام جمهوري اسلامي نام برد و افزود: اين سه در كنار يكديگر جمهوري اسلامي ايران را مي سازند.
دكتر روحاني افزود: 12 فروردين و حضور مردم در پاي صندوق هاي راي 47 روز پس از پيروزي انقلاب اسلامي و راي به نظام جمهوري اسلامي، نشان داد كه اداره كشور ايران در اختيار مردم است و اين مردم هستند كه بالاترين مقام هاي كشورو مديريت كشور را با راي خود برمي گزينند و انتخاب مي كنند.
رئيس جمهور با بيان اينكه همه حركت هاي انقلابي در كشور براي اين بوده كه مردم بتوانند انتخاب كنند و كسي به مردم راي و چيزي را تحميل نكند، افزود:خداي نكرده اگر انتخاباتي داشته باشيم كه مشاركت حداكثري در آن نباشد ضربه بسيار بزرگي به راه و روشي زده ايم كه در12 فروردين انتخاب كرديم.
دكتر روحاني از انتخابات به عنوان يكي از مسائل و موضوعات مهم پيش روي كشور نام برد و افزود: انتخابات از اهميت بالايي برخوردار است و تا مشاركت در انتخابات و صندوق راي هست، نظام جمهوري اسلامي با همين قدرت و شكوه خواهد بود.
رئيس جمهور تاكيد كرد: اگر روزي انتخابات از نظر مردم بيافتد كه انشاءالله هيچوقت به چنين روزي نرسيم ، به معناي پايان تمام حركت ها و انقلاب ها در كشور است.
دكتر روحاني با بيان اينكه همه بايد منافع ملي كشور را مد نظر قرار دهيم، راه حل مشكلات پيچيده در اين كشوررا فقط اصل 59 قانون اساسي برشمرد و افزود: 12 فروردين و روز جمهوري اسلامي كه به آن افتخار مي كنيم، يك همه پرسي و رفراندوم است.

Powered by Tetis PORTAL