سازمان از نگاه رسانه ها
30 ارديبهشت 1397 16:39:5
نود اقتصادي/تاكيد معاون نوسازي اداري سازمان اداري و استخدامي كشور بر اجراي دقيق مصوبه حذف قائم مقام از وزارتخانه­ ها و برخي سازمان­هاي دولتي

معاون نوسازي اداري سازمان اداري و استخدامي كشور تاكيد كرد كه حضور قائم مقام در وزارتخانه‌ها و يا سازمان‌هايي كه در اساسنامه آن‌ها، اشاره‌اي به ضرورت حضور اين رديف نشده غيرقانوني است.

به گزارش روابط عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، مهندس علي صفدري تاكيد كرده كه هر سازمان و يا وزارتخانه‌اي كه در راستاي اجراي اين بخشنامه نسبت به عدم حذف اين رديف سازماني اقدام نكند خلاف قانون قانون بوده و ديوان محاسبات و سازمان بازرسي كل كشور جلوي آنها را خواهد گرفت.

سازمان امور اداري و استخدامي كشوري بر اساس بخشنامه­ اي خواستار حذف رديف قائم مقام از همه وزارتخانه‌ها و سازمان‌هاي دولتي به استثناي دستگاه هايي كه به موجب قانون و يا اساسنامه اين امكان را دارند، شد.

وي افزود: پس از صدور بخشنامه مذكور، يك نسخه از آن نيز در اختيار دستگاه‌هاي نظارتي قرار گرفته و حتي اعلام شده كه قائم مقام كدام سازمان هم مشمول اين بخشنامه است.

معاون نوسازي اداري سازمان اداري و امور استخدامي كشور در گفت و گو با با «نود اقتصادي» تصريح كرد: برخي دستگاه هاي دولتي علاقمند به داشتن قائم مقام هستند اما تا اكنون اين سازمان براي حذف رديف سازماني قائم مقام از سازمانها و وزارتخانه هيچ استثنايي قائل نشده است.


Powered by Tetis PORTAL