سازمان از نگاه رسانه ها
1 مرداد 1398 18:19:0
معاون سازمان اداري در گفتگو با مهر: دولت حداقل سه درصد كوچك شد / سهم ۲۸ دستگاه‌ اجرايي در كوچك‌سازي

معاون سازمان اداري و استخدامي از كاهش ۳ درصدي اندازه دولت خبر دادو گفت: تاكنون اهداف كمّي ۲۸ دستگاه اجرايي براي اصلاح نظام اداري در قالب تفاهم نامه تنظيم و ابلاغ شده است.

علاالدين رفيع‌زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص وضعيت برنامه اصلاح نظام اداري كشور اظهار داشت: پس از ابلاغ مصوبه مربوط به دومين برنامه جامع اصلاح نظام اداري‬ كه در تاريخ 97/6/14 شد، اقدامات مختلفي را شروع كرديم.

معاون نوسازي اداري سازمان اداري سازمان اداري و استخدامي كشور با بيان اينكه ۱۰ برنامه اصلي تدوين و در ذيل هر برنامه تكاليف دستگاه‌ها را مشخص كرديم، افزود: در اين راستا راهنمايي را براي دستگاه‌هاي اجرايي تدوين كرديم كه بر اساس آن راهنما، اهداف كمي هر يك از دستگاه‌هاي اجرايي در ارتباط با هريك از اين ۱۰ برنامه مشخص شده است؛ به عنوان مثال سهم دستگاه‌ها را در كاهش ۱۲ درصدي حجم دولت تعيين كرده ايم.

وي ادامه داد: تاكنون اهداف كمي ۲۸ دستگاه اجرايي در قالب تفاهم نامه تنظيم و ابلاغ شده است؛ اين برنامه‌هاي ابلاغ شده تا پايان سال ۹۹ تعيين مي‌كند كه دستگاه بايد چه كاري انجام دهد.

رفيع زاده گفت: در حال حاضر سال اول برنامه تمام شده و در مرحله ارزيابي اقدامات انجام شده هستيم كه پس از پايان بررسي‌ها، نتايج ارزيابي را اعلام مي‌كنيم.

اين مقام مسئول با بيان اينكه مبناي برنامه‌هاي ابلاغ شده بر اساس آسيب شناسي نظام اداري بوده است، افزود: اگر اين برنامه‌ها دقيق اجرا شوند و دستگاه‌ها اصلاح نظام اداري را جدي بگيرند و با همت بيشتري پيگيري كنند قطعاً شاهد نتايج خوبي در نظام اداري كشور خواهيم بود.

وي يادآور شد: نتيجه ارزيابي عملكرد دستگاه‌ها را به شخص رئيس جمهور، شواري عالي اداري و در جشنواره شهيد رجايي اعلام مي‌كنيم و دستگاه‌ها در رابطه با عملكرد خود بايد پاسخگو باشند.

معاون نوسازي اداري سازمان اداري سازمان اداري و استخدامي كشور تاكيد كرد: با توجه به شرايط كشور، بايد يكي از سه اولويت اول وزارت‌خانه‌ها، اصلاح نظام اداري باشد، از اين رو براي پوشش دهي ملاحظات دستگاه‌ها و افزايش مشاركت مسئولان در اين برنامه، جلسات زيادي برگزار كرديم و تدوين برنامه‌ها را بر اساس پيشنهادهاي خودشان جلو برديم.

رفيع زاده همچنين در خصوص اينكه تاكنون چه ميزان از حجم دولت كاسته شده است، گفت: طي سال گذشته بالاتر از ۳ درصد كاهش حجم و اندازه دولت را شاهد بوديم كه البته پس از ارزيابي‌هاي جديد، نتايج مجدد اعلام مي‌شود.


Powered by Tetis PORTAL