اخبار و رويدادها
31 ارديبهشت 1399 11:59:20
رئيس مركز مطالعات نظام‌ها و فناوري‌هاي مديريتي سازمان اداري و استخدامي كشور خبر داد: انعقاد تفاهم‌نامه همكاري سازمان اداري و استخدامي و معاونت علمي رياست جمهوري
تفاهم‌نامه همكاري سازمان اداري و استخدامي و معاونت علمي رياست‌جمهوري به امضاي معاونان توسعه منابع و پشتيباني دو دستگاه رسيد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، دكتر فرهاد علي‌پور، رئيس مركز مطالعات نظام‌ها و فناوري‌هاي مديريتي اين سازمان، در تشريح عقد اين تفاهم‌نامه گفت: در تفاهم‌نامه همكاري سازمان اداري و استخدامي و معاونت علمي رياست جمهوري كه به امضاي آقايان داود ملائي معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان اداري و استخدامي كشور و حسين اسفندياري معاون توسعه مديريت و جذب سرمايه معاونت علمي رياست‌جمهوري رسيده است، مقرر شده است از ظرفيت نخبگان ايراني دانش‌آموخته خارج از كشور كه توسط معاونت علمي رياست جمهوري شناسايي، معرفي و حمايت مي‌شوند در انجام پروژه‌هاي مطالعاتي سازمان استفاده شود.

وي افزود: اين پروژه‌ها بر اساس نيازسنجي‌هاي دوره‌اي مركز مطالعات از امور تخصصي سازمان تعريف شده و مستقيماً بر نيازهاي جاري و توسعه‌اي نظام اداري و دستگاه‌هاي اجرايي متمركز است. همچنين تصميم گرفته شده است از ظرفيت شركت‌هاي فناور و دانش‌بنيان تحت پوشش معاونت علمي براي توسعه فناوري‌هاي مديريتي در بخش دولتي استفاده شود و سازمان اداري و استخدامي و معاونت علمي با برگزاري رويدادهاي استارت‌آپي مشترك نسبت به فعالان اين عرصه را شناسايي و آن‌ها را به دستگاه‌هاي اجرايي معرفي كنند.

دكتر علي‌پور خاطرنشان كرد: بر اساس توافق صورت‌گرفته قرار است نام مركز مطالعات نظام‌ها و فناوري‌هاي مديريتي سازمان در زمره مراكز علمي و پژوهشي پذيرنده دانش‌آموختگان نخبه ايراني كه در دانشگاه‌هاي معتبر خارجي تحصيل كرده‌اند قرار گيرد و نيز دانش‌آموختگاني كه پيش‌تر به كشور مراجعت كرده و در مراكز دانشگاهي و پژوهشي جايابي و مشغول به فعاليت هستند با معرفي معاونت علمي براي انجام پروژه‌هاي مطالعاتي با مركز همكاري كنند. بدين منظور اولويت‌هاي پژوهشي مركز و سازمان اداري و استخدامي در اختيار اين افراد قرار گرفته و مي‌توانند بر اساس حوزه‌هاي تخصص، علاقه‌مندي و نيازهاي مطالعاتي سازمان و نظام اداري پيشنهاد پژوهشي خود را ارائه كنند.

رئيس مركز مطالعات نظام‌ها و فناوري‌هاي مديريتي سازمان اداري و استخدامي كشور ادامه داد: طرح‌هاي پيشنهادي پس از بررسي اوليه در مركز مطالعات، با حضور پژوهشگران در امور تخصصي مربوطه نيز طرح و بحث خواهد شد تا حداكثر همگرايي بين طرح و نيازهاي امور تخصصي صورت گيرد. در مرحله نهايي طرح در شوراي پژوهشي مورد بررسي قرار گرفته و سپس براي عقد قرارداد و حمايت مالي به معاونت علمي معرفي خواهد شد. كارشناسان مركز مطالعات نيز آمادگي دارند پاسخگوي پرسش‌ها و ابهامات پژوهشگران علاقه‌مند باشند. ضمن آن‌كه در راستاي اجرايي‌شدن اين تفاه‌منامه تاكنون دو پيشنهاد پژوهشي به اين مركز ارسال شده و در حال طي فرآيند مزبور است.

وي در پايان ابراز اميدواري كرد اين تفاهم‌نامه گامي بلند در جهت توسعه اقتصاد دانش‌بنيان، كارآفريني دولتي و حمايت از پژوهشگران ايراني باشد.      


Powered by Tetis PORTAL