سازمان از نگاه رسانه ها
9 ارديبهشت 1399 12:47:55
خبرگزاري صداوسيما/انصاري در گفتگوي ويژه خبري ؛ كاهش ۳ درصدي نرخ بيكاري معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور از كاهش ۳ درصدي نرخ بيكاري در آذربايجان غربي خبر داد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز آذربايجان غربي،جمشيد انصاري معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در برنامه زنده گفتگوي ويژه خبري سيماي مركز آذربايجان غربي گفت:اين استان در اجراي برنامه توسعه اشتغال بويژه اشتغال روستايي از جمله جذب اعتبارات توفيقات خوبي داشته است. آثار اين عملكرد موفق در كاهش مجموع چهار فصل سال گذشته مشهود است. نرخ بيكاري استان در سال ۹۷، ۱۴.۵ درصد بوده كه با اقدامات انجام گرفته به ۱۱.۵ درصد در سال ۹۸ كاهش داشته است.

معاون رئيس جمهور ادامه داد:اينكه استان بتواند در شرايط تحريم و فشارهاي اقتصادي و نيز تعطيلي كامل صنوف در ماه پاياني سال گذشته نرخ بيكاري را كاهش و فرصت هاي شغلي را دو برابر كند جاي قدرداني دارد.

انصاري افزود:محور اقتصادي استان از همان ابتدا بر فعاليتهاي كشاورزي استوار بوده و بهره مندي از پتانسيل هاي خوب آب و خاك و كشاورزان باتجربه و دانش فني و نيروهاي تحصيل كرده در دانشكده باقدمت كشاورزي و باغباني موجب شده تا استان در تنوع محصولات و صنايع تبديلي از جايگاه خوبي برخوردار باشد. اساسا تحرك بخشيدن به اقتصاد كشاورزي نتايج خوبي در اشتغال به همراه دارد و استان توانسته از سهم خودش در اشتغال روستايي بخوبي بهره ببرد و موفق عمل كند.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور با اشاره به اقدامات دولت براي مديريت بيماري كرونا تصريح كرد:بعد از شيوع كرونا دولت ابلاغ كرد كه نمايندگان دولت در ستاد هاي استاني مقابله با كرونا مسئوليت پشتيباني ستاد هاي استاني را عهده دار شوند.

انصاري خاطر نشان كرد:اقدامات انجام يافته توسط استان در دوجبهه وحدت و همدلي مسئولان در بيمار يابي و ايزوله كردن بيماران و نيز فداكاري كادر درمان خوب بوده و مردم در اجراي فاصله گذاري اجتماعي عملكرد خوبي داشتند.استان الان وضعيت خوبي در مديريت كرونا دارد.

معاون رئيس جمهور با اشاره به اينكه بايد ياد بگيريم با كرونا زندگي كنيم افزود:صنوف بصورت پلكاني شروع فعاليت مي كنند و بايد دستورات بهداشتي را بصورت كامل رعايت كنند.

انصاري با اشاره به مديريت و كنترل بيماري كرونا توسط مردم گفت: همه بايد در اجراي فاصله گذاري هوشمند دقت كنيم.تردد ها را به حداقل برسانيم. ما به دنبال شروع كسب و كارها هستيم و بر اين اساس دستورات بهداشتي بايد جدي گرفته شوند.

معاون رئيس جمهور با اشاره به عملكرد استان براي حمايت آسيب ديدگان از كرونا افزود:اقدام استاندار، نيروهاي مسلح و امام جمعه در تشكيل ستاد تهيه بسته هاي معيشتي براي اقشار نيازمند يكي از توفيقات برجسته آذربايجان غربي است. تهيه و توزيع ۲۰۰ هزار بسته معيشتي يك كار افتخار آميز است كه مي تواند الگويي براي ساير استانها باشد. در هيات دولت اين كار ارزشمند استان را كه برگرفته از همدلي مردم و مسئولان است گزارش مي كنم.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور ادامه داد:در بخش خدمات اعم توزيعي و نيز گردشگري و حمل و نقل وابسته به آن بخاطر كرونا آسيب هاي جدي وارد شد. بسياري از مشاغل و بازارهاي فروش از دست رفت.بيش از ۴۰۰ هزار نفر در سامانه وزارت كار به منظور نامنويسي بيكار شدگان متاثر از كرونا ثبت نام كرده اند كه اگر چه بخش اعظمي فاقد شرايط ثبت نامي هستند اما گوياي بيكار شدن بخش قابل توجهي است.


Powered by Tetis PORTAL