سازمان از نگاه رسانه ها
24 آذر 1398 9:19:18
خبرگزاري تسنيم/۳۰ درصد استخدامي‌هاي دولتي به فرزندان ايثارگران اختصاص مي‌يابد
مشاور سازمان امور اداري و استخدامي كشور گفت: در تمامي آزمون‌هاي استخدامي ۳۰ درصد استخدامي‌هاي دولتي به فرزندان شهدا، ايثارگران، جانبازان و آزادگان اختصاص مي‌يابد كه اجراي آن به شرط قبولي اين افراد در آزمون‌ها است. 

به گزارش خبرگزاري تسنيم از اردبيل، قاسم علي‌اكبري شامگاه شنبه در همايش رسيدگي به مشكلات امور ايثارگران استان اردبيل اظهار داشت: امنيت و اقتدار كنوني نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را مديون ايثارگري‌ها و جانفشاني‌هاي شهدا ايثارگران، جانبازان و رزمنداگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس هستيم.

وي يكي از مهم‌ترين و اساسي‌ترين مشكلات خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران را مشكلات مربوط به اشتغال عنوان كرد و افزود: يكي از مهم‌ترين و اساسي‌ترين مشكلات و مسائل خانواده‌هاي شهدا، ايثارگران، جانبازان و آزادگان مربوط به اشتغال فرزندان و خانواده‌ آنها است كه تمامي دستگاه‌هاي در صدد برطرف كردن اين مشكل هستند.

علي‌اكبري با بيان اينكه 30 درصد استخدامي‌هاي دولتي به فرزندان ايثارگران اختصاص مي‌يابد تصريح كرد: در تمامي آزمون‌هاي استخدامي 30 درصد استخدامي‌هاي دولتي به فرزندان شهدا، ايثارگران، جانبازان و آزادگان اختصاص مي‌يابد كه اجراي آن به شرط قبولي اين افراد در آزمون‌ها است.

مشاور سازمان امور اداري و استخدامي كشور بيان كرد: طبق قانون دولت موكلف است تا پايان برنامه ششم توسعه تمام فرزندان جانبازان بالاي 70 درصد در دستگاه‌هاي اجرايي استخدام شوند و به‌شكل جدي پيگير اجراي آن هستيم.

وي اظهار كرد: فرزندان شهدا و جانبازاني كه در دستگاه‌هاي اجرايي در حال خدمت هستند با رده‌هاي استخدامي مختلفي همچون پيماني، رسمي آزمايشي و رسمي قطعي تبديل وضيعت مي‌شوند كه از سوي ديوان اداري راي صادر شده و براي برطرف كردن مشكلات تبديل وضيعت فرزندان شهدا و جانبازان تلاش مي‌كنيم.


Powered by Tetis PORTAL