اخبار و رويدادها
5 مهر 1398 10:22:8
پنجمين جلسه شوراي اداري و بيست و دومين جشنواره شهيد رجايي استان كردستان برگزار شد
پنجمين جلسه شوراي اداري و بيست‌ودومين جشنواره شهيد رجايي استان كردستان امروز با حضور معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در محل استانداري كردستان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، مهندس جمشيد انصاري در آغاز سخنان خود بيان داشت: جشنواره شهيد رجايي فرصتي است براي ارزيابي عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي در سطح ملي و استاني تا مشخص شود چه دستگاه‌هايي براي بهبود شاخص هاي عمومي و اختصاصي و در نهايت براي اصلاح نظام اداري تلاش بيشتري انجام داده‌ و توفيقات بيشتري به دست آورده‌اند.

وي با بيان اين‌كه نظام اداري از تأسيس و فعاليت خود هدف مشخصي دارد، افزود: نظام اداري براي اين شكل گرفته است تا خدماتي كه دولت موظف است به مردم ارائه دهد را، با بهترين كيفيت ارائه و همچنين در انجام فعاليت‌هاي مردم تسهيل گري كند.


رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور اضافه كرد: تمام تلاش نظام اداري در حوزه ارائه خدمات بايد به‌گونه‌اي باشد كه مردم از بهترين خدمات بهره‌مند باشند تا روزبه‌روز سطح رضايتمندي مردم بالاتر رفته و نتيجتاً شاهد افزايش سرمايه اجتماعي باشيم. همچنين در حوزه فعاليت‌هاي اقتصادي مردم نيز بايد تلاش شود زير ساختها و امكانات مورد نياز تامين و انجام اين فعاليت ها تسهيل‌گردد. 

وي با اشاره به اين نكته كه بخش قابل توجهي از جمعيت و فعاليت اقتصادي استان كردستان، در روستاها است تصريح كرد: دستگاه‌هايي كه مسئوليت ايجاد زيرساخت‌هاي لازم براي اين فعاليت‌ها را برعهده دارند، موظفند تسهيلات لازم را براي روستاييان فراهم كنند. البته در حوزه شهري اين مسئله پيچيده‌تر هم هست و وظيفه دستگاه‌ها، خطيرتر و سنگين‌تر است.

معاون رئيس‌جمهوري اظهار داشت: يكي از مشكلاتي كه در نظام اداري داريم اين است كه از منظر بسياري از مديران و كاركنان، مسايل دروني دستگاه اجرايي بر كاري كه بايد براي مردم انجام دهند و در واقع هدف تاسيسي دستگاه  مي باشد  ارجحيت دارد، يعني تصور مي‌كنند دستگاه اجرايي آنان را استخدام كرده تا ابتدا مسائل و مشكلات آنان را حل كند ، به آنان حقوق دهد، و اگر امكان و فرصتي هم باقي ماند خدماتي هم به مردم ارائه كنند درحالي‌كه نيروي انساني دستگاه هاي اجرايي براي خدمت‌رساني به مردم به كار گرفته‌شده است، اگر قرار باشد حضور نيروي انساني در دستگاه اجرايي به تسهيل امور نينجامد، اساساً حضورش موضوعيت ندارد. ما بايد اين موضوع را به عنوان يك فرهنگ سازماني براي تمامي كاركنان دولت نهادينه كنيم.

مهندس انصاري با اشاره به تكيه جشنواره شهيد رجايي بر خودارزيابي دستگاه‌ها، گفت: ما در شاخص‌هاي عمومي اين خودارزيابي‌ها را راستي‌آزمايي مي‌كنيم و بر اساس آن دستگاه‌هاي برتر برگزيده مي‌شوند.

وي افزود: هرچند ما جشنواره شهيد رجايي را به‌عنوان مبنايي براي ارزيابي عملكرد دستگاه‌ها در نظر مي‌گيريم، اما ارزيابي اصلي در افكار عمومي و نوع نگاه مردم اتفاق مي‌افتد؛ در اين راستا، ما در اسفندماه سال گذشته با همكاري مركز آمار، ميزان رضايتمندي خدمت‌گيرندگان از نحوه و كيفيت خدمات ارائه‌شده، شفافيت، پاسخگويي و ... را از طريق تكميل پرسشنامه توسط مراجعه كنندگان به ٢٤ اداره استاني هم در سطح كشوري و هم در سطح استاني
مورد نظرسنجي قرار داديم و نتيجه آن را در اختيار استانداران قرار داديم تا از ميزان رضايتمندي و نحوه عملكرد دستگاه هاي استان از منظر مردم مطلع شوند .

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور با بيان اين‌كه مجموعه كارهاي اصلاحي ما بايد به تغيير براي مردم منجر شود و مردم نتايج آن را در زندگي خود احساس كنند‌، اظهار كرد: يكي از برنامه‌هايي كه در نظام اداري و استقرار نظام بودجه ريزي عملياتي داريم، اين است كه هزينه خدمات اداري را به نفع مردم كاهش دهيم، نه اين‌كه هزينه‌ها را كاهش دهيم و مجدداً صرف نظام اداري كنيم.

وي در پايان سخنان خود به‌عنوان مسئول نظام اداري كشور از تلاش‌هاي مديران اجرايي و كاركنان خدوم استان كردستان تشكر كرد.

گفتني است در پايان مراسم از دستگاه‌هاي برگزيده بيست‌ودومين جشنواره شهيد رجايي استان كردستان تجليل و قدرداني شد.

همچنين معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور صبح امروز با حضور در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان كردستان كه در محل استانداري اين استان برگزار شد، به بررسي پروژه‌هاي اقتصاد مقاومتي استان پرداخت.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، مهندس انصاري ضمن تشكر از مهندس مرادنيا، استاندار كردستان و اعضاي ستاد اقتصاد مقاومتي استان، بيان داشت: طبيعت كار در كشور ما به اين صورت است كه اگر روحيه پيگيري نداشته باشيم و از پيگيري‌هايمان نااميد و خسته شويم، كارها به نتيجه نمي‌رسند. ممكن است حتي شروع يك پروژه، به دو، سه سال پيگيري مستمر نياز داشته باشد.

جانشين فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتي در استان كردستان با بيان اينكه منابع خوبي در اختيار دستگاه‌هاي ملي براي پيگيري پروژه‌هاي اقتصاد مقاومتي است، تأكيد كرد: ستاد اقتصاد مقاومتي استان كردستان، اهتمام ويژه براي پيگيري دريافت سهم درخور و منابع مناسب از پروژه‌ها براي اجراي برش استاني برنامه هاي ملي را در دستور كار خود قرار دهد.


معاون رئيس‌جمهوري در ادامه سخنان خود به منطقه آزاد بانه و مريوان اشاره كرد و گفت: به نظر من يكي از اصلي‌ترين پروژه‌هاي استان كردستان بايد پيگيري ايجاد منطقه آزاد بانه و مريوان باشد.

منظور من اين نيست كه منطقه ويژه اقتصادي بانه از اولويت پروژه ها حذف شود، اما مهم‌تر از منطقه ويژه اقتصادي، منطقه آزاد است كه مي‌تواند اقتصاد كل استان را متأثر كند.

وي در پايان به مسئله توسعه مراكز بوم‌گردي در استان كردستان اشاره كرد و گفت بهتر است اين مسئله با ديد درآمدزايي در استان پيگيري شود و از تجارب استان هاي موفق در اين زمينه استفاده شود .

مهندس انصاري در جريان سفر خود به استان كردستان به مناسبت هفته دفاع مقدس در مراسم «مهماني لاله‌ها» كه به مناسبت گرامي‌داشت هفته دفاع مقدس و عطر افشاني مزار شهيدان در گلزار شهداي بهشت محمديه اين استان برگزار شد، حضور يافت و همراه مردم و خانواده هاي شهدا و مسؤلان استاني به شهداي انقلاب اسلامي استان اداي احترام كرد . 

در جريان سفر معاون رييس جمهور به استان كردستان چندين پروژه عمراني در دست اجرا و مهم استان مورد بازديد  ايشان قرار گرفت .

Powered by Tetis PORTAL