سازمان از نگاه رسانه ها
4 بهمن 1399 20:29:25
خبرگزاري مهر/جهانگيري: بهره وري از اصلي‌ترين موضوعات اقتصاد ايران است
معاون اول رئيس جمهور با بيان اينكه بهره وري از اصلي‌ترين موضوعات اقتصاد ايران است، گفت: بايد با پرهيز از كلي گويي، راهكارهاي مؤثري براي افزايش بهره وري ارائه كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، اعضاي انجمن بهره وري ايران بعداز ظهر امروز (شنبه) با معاون اول رئيس جمهور ديدار كردند.

جهانگيري در اين ديدار با اشاره به اينكه بهره وري از اصلي ترين موضوعات اقتصاد ايران است، گفت: در اسناد و برنامه‌هاي بالادستي و نيز سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي كه از سوي رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است، بر افزايش بهره وري در همه بخش‌ها تأكيد شده است.

معاون اول رئيس جمهور با اشاره به برخي بيماري‌هاي مزمن اقتصادي نظير تورم گفت: در طول برنامه‌هاي توسعه كشور همواره بر رشد مستمر و پايدار اقتصادي و يا افزايش ۳۰ درصدي رشد اقتصادي از محل بهره وري تأكيد شده اما در پايان برنامه‌هاي توسعه اين اهداف محقق نشده است.

جهانگيري افزود: بيماري‌هاي مزمن اقتصاد كشور ساختاري است و گاهي حتي با انتقال برخي مجموعه‌ها به بخش خصوصي نيز بهره وري افزايش نيافته است در حالي كه تصور مي‌شد با مديريت بخش خصوصي و اقتصاد رقابتي تر، بازدهي سرمايه و نيروي كار افزايش يابد.

معاون اول رئيس جمهور با تأكيد بر رمزگشايي جدي از اين مؤلفه‌هاي اقتصادي ضمن تشكر از انجمن بهره وري ايران كه دغدغه و مسئوليت تفكر در مورد مسائل كليدي كشور دارند، گفت: بايد با پرهيز از كلي گويي در مورد راهكارهاي افزايش بهره وري، شاخص‌هايي قابل رصد، ارزيابي و اندازه گيري ايجاد كرد تا شاهد اثربخشي و افزايش بهره وري در بخش‌هاي مختلف كشور باشيم.

جهانگيري سپس به موضوع بهره ور كردن توليد انرژي در كشور اشاره كرد و گفت: انرژي يكي از اصلي ترين مسائل كشور است و بايد به طور جدي براي پايدار كردن ميزان توليد، كاهش مصرف و افزايش بهره وري از منابع انرژي كشور برنامه ريزي و تلاش شود.

در اين جلسه كه حاجي ميرزايي وزير آموزش و پرورش و انصاري رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور نيز حضور داشتند، كلانتري مديرعامل انجمن بهره وري ايران گزارشي از سهم سالانه بهره وري و عوامل توليد در رشد اقتصادي كشور ارائه و به ميزان بهره وري در حوزه نيروي كار و سرمايه گفت: بيشترين رشد بهره وري در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات بوده است و در ساير بخش‌ها نظير انرژي با هدر رفت بهره وري مواجه هستيم.


Powered by Tetis PORTAL