سازمان از نگاه رسانه ها
22 مهر 1398 10:23:8
طرح ملي مديريت استعداد‌ها به‌صورت پايلوت در سمنان اجرايي مي‌شود

رئيس امور مطالعات نظام‌ها سازمان اداري و استخدامي كشور با بيان اينكه طرح ملي مديريت استعداد‌ها به‌صورت پايلوت در سمنان اجرايي مي‌شود گفت: اين پروژه ملي براي نخستين بار در سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان به‌عنوان پايلوت اجرا مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري تسنيم از سمنان، فرهاد علي‌پور شامگاه گذشته در جمع خبرنگار با بيان اينكه اين طرح مديريت نيروي انساني در سطح دستگاه‌هاي اجرايي است اظهار داشت: نيروي انساني نقشي بي‌بديل در سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي دارد ازاين‌رو تلاش مي‌شود در اين طرح بهترين نيروي انساني شناسايي و جذب‌شده و يا نيروهاي انساني شاغل در دستگاه‌هاي اجرايي شناسايي شوند.

وي با اشاره به برخي مشكلات موجود در دستگاه‌هاي اجرايي در زمينه نيروي انساني مستعد گفت: در سطح دستگاه‌هاي اجرايي نيروي مستعد وجود دارد اما از ظرفيت و توانمندي اين نيروها آن‌طور كه بايدوشايد استفاده نمي‌شود.

رئيس امور مطالعات نظام‌ها سازمان اداري و استخدامي كشور تصريح كرد: در اين راستا سازمان اداري و استخدامي كشور به دنبال تدوين نظام‌نامه مديريت استعداد است كه با اجراي اين طرح و نظام‌نامه گامي مثبت در راستاي شناسايي نيروي انساني مستعد در دستگاه‌هاي اجرايي برداشته مي‌شود.

علي‌پور با اشاره به استقبال وزارت جهاد كشاورزي براي اجراي اين طرح و انتخاب سازمان جهاد كشاورزي سمنان به‌عنوان پايلوت اين پروژه ملي گفت: با اجراي اين نظام‌نامه و تسري آن در كل سازمان‌ها، دستگاه‌هاي اجرايي مي‌توانند بيشترين بهره‌برداري را از آن داشته و نيروهاي مستعد سازمان را شناسايي كنند.

وي خاطرنشان كرد: در اين نظام‌نامه همچنين پيش‌بيني‌شده است تا آن‌هايي كه به‌عنوان استعداد شناخته مي‌شوند در گام بعدي براي آن‌ها برنامه‌هاي آموزشي و حمايتي اجرا مي‌شود كه زمينه افزايش سطح صلاحيت و توانايي اين افراد را فراهم مي‌كند.

رئيس امور مطالعات نظام‌ها سازمان اداري و استخدامي كشور افزود: در صورت نهايي شدن كامل اين نظام‌نامه در تمامي دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ مي‌شود و تلاش مي‌شود تا اين مهم در دولت تدبير و اميد انجام شود.

علي‌پور گفت: در پروژه ملي مديريت استعداد شاخص‌هاي مختلفي تعيين‌شده كه تمام قابليت‌ها و ظرفيت‌هايي كه بالفعل و بالقوه است ارزيابي و شناخته شود.


Powered by Tetis PORTAL