اخبار و رويدادها
18 مهر 1400 13:57:8
انتصاب حسين عرب‌اسدي به عنوان معاون سرمايۀ انساني سازمان اداري و استخدامي كشور

معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور طي حكمي دكتر حسين عرب‌اسدي را به عنوان «معاون سرمايه انساني» منصوب كرد.

به گزارش روابط‌‌عمومي سازمان اداري و استخدامي، دكتر لطيفي در اين حكم شفافيت و عدالت در نظام جذب و استخدام و پرداخت كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي، تقويت داده‌ها و آمار، ارتقا و يكپارچه‌سازي سامانه‌هاي اطلاعاتي كاركنان و روزآمدسازي و اثربخش‌كردن نظام آموزش كاركنان را خواستار شده است.

معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي در اين حكم بر توجه كامل به اصول دولت مردمي همچون «عدالت‌محوري»، «روحيۀ انقلابي»، «مردم‌داري»، «پاكدستي»، «فسادستيزي» و «قانون‌مداري» در راستاي تحقق آرمان‌هاي نظام اسلامي، به‌ويژه بيانيه گام دوم انقلاب تأكيد كرده است.

گفتني است عرب‌اسدي متولد 1358 و داراي مدرك دكتري مديريت دولتي با گرايش منابع انساني بوده و در دو پايان‌نامه كارشناسي ارشد و رسالۀ دكتري خود در موضوع نظام جبران خدمات كاركنان و طراحي و تبيين الگوي مديريت علوي براي تربيت مديران ارشد نظام جمهوري اسلامي ايران مطالعه و طراحي داشته است.

فعاليت در سطح كارشناسي سازمان اداري و استخدامي در دهۀ 80 و عضويت در كارگروه تدوين لايحه مديريت خدمات كشوري از جمله سوابق ايشان است.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران، مديريت علمي در مراكز مطالعاتي، پژوهشي و دانشگاهي و عضويت در هيئت مديرۀ نهادهاي مالي بخشي از سوابق اجرايي حسين عرب‌اسدي است .

وي پيش از اين انتصاب، جانشين مركز نظارت و ارزيابي راهبردي دبيرخانۀ مجمع تشخيص مصلحت نظام بود‌ه است.

از جمله سوابق علمي و پژوهشي وي مي‌توان به تأليف كتاب‌هايي چون «الگوي نوين طراحي مدل شايستگي»، «سير تربيتي آدم تشكيلاتي»، «نظريه و نقشه راه دولت اسلامي» و تدريس دروس مختلف در حوزۀ منابع انساني و برنامه‌ريزي راهبردي اشاره كرد.


Powered by Tetis PORTAL