سازمان از نگاه رسانه ها
25 فروردين 1399 12:43:25
راديو گفت‌وگو/رئيس امور مديريت مشاغل و نظام هاي پرداخت سازمان استخدامي گفت: رشد ۱۵ درصدي ضريب حقوق كارمندان در امسال
برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع تعيين ضريب حقوقي براي كارمندان و در ارتباط تلفني با دكتر نديمي نماينده ادوار مجلس شوراي اسلامي و همت علي شاه نظري رئيس امور مديريت مشاغل و نظام هاي پرداخت سازمان امور اداري و استخدامي كشور از آنتن راديو گفت و گو پخش شد.

نديمي در مصاحبه با راديو گفت و گو بيان داشت: ما در سنوات مختلفمجموعه اي از مباني را براي حداقل ها و حداكثرها در نظر گرفتيم تا بر اساس اين معيارها قضاوت كنيم.

نماينده ادوار مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه عمده مباحث مبنايي در اين خصوص در راستاي رابطه تورم با درآمد است گفت: دولتها معمولاً در ارائه پيشنهاداتي خود در ماده واحده، رابطه بين تورم و دستمزد را رعايت مي كردند كه البته اين تك تك افراد را مشمول نمي شود.

وي با تصريح بر اينكه علاوه بر دستمزدها، هزينه هاي اضافي نيز در حوزه هاي مختلف اعم از آموزش، مسكن و حتي خود قيمت ها به خانوارها تحميل شده افزود:متاسفانه در شرايط كرونايي امروز نيز برخي قيمت ها بدون هيچ ضابطه اي افزايش پيدا كرده است.

نديمي گفت: ما شايد بتوانيم قيمت مثلاً نان را ثابت حفظ كنيم اما انتخاب ضريب براي كارمندان به جز قيمتها به ديگر متغيرها نيز وابسته است.

در ادامه "صبح و گفتگو"، شاه نظري بيان داشت: ما در قانون بودجهسال ۱۳۹۹ افزايش حداقل حقوق و ضريب حقوق ها را اعلام كرديم؛حداقل حقوق در سال قبل، يك ميليون و ۵۶۳ هزار تومان بود كه با ۸۰ درصد افزايش، اين حدأقل دريافتي كاركنان دولت را به دو ميليون و ۸۰۰ هزار تومان رسانديم.

رئيس امور مديريت مشاغل و نظام هاي پرداخت سازمان امور اداري و استخدامي كشور افزود: سياست دولت و مجلس اين بود كه درآمد گروه هاي با درآمد پايين را نسبت به گروه هاي با درآمد بالا، تا حد بيشتري افزايش دهيم و بر همين اساس مي توان گفت ميانگين رشد ضريب حقوق در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال قبل ۱۵ درصد است.

اين مقام مسئول گفت: علاوه بر اعمال افزايش ضريب ۱۵ درصدي در حقوق كساني كه از ۲ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان تا ۵ ميليون و ۱۰۰ هزار تومان دريافتي داشتند يك همسان سازي نيز انجام خواهد شد.

شاه نظري يادآور شد: طبق بند "پ" ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه، دولت ضريب حقوق كارمندان را بايد بر اساس اعتبارات و بودجه خود تنظيم كند. 

Powered by Tetis PORTAL