9 مهر 1398 19:20:19
مهلت ثبت نام در هفتمين آزمون استخدامي دستگاههاي اجرايي روز جمعه 12 مهرماه به پايان مي رسد

هفتمين جلسه نمايندگان سازمان اداري و استخدامي كشور در شوراهاي راهبري توسعه مديريت دستگاه‌هاي اجراي كشور با حضور رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور و معاونان و روساي امور اين سازمان با موضوع تشريح برگزاري هفتمين آزمون مشترك فراگير و ارائه گزارش نتايج سنجش فرهنگ سازماني و نتايج ارزيابي عملكرد سال 1397 دستگاه‌هاي اجرايي كشور صبح امروز در محل سازمان اداري و استخدامي كشور برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، مهندس انصاري در ابتداي اين جلسه با اشاره به اين مسئله كه عمده توقعات دستگاه‌هاي اجرايي از نمايندگان سازمان اداري و استخدامي كشور در شوراهاي راهبري توسعه مديريت دستگاه‌ها، درخصوص حل مسائل اداري و استخدامي و موضوعاتي شبيه به آن است، تأكيد كرد: دستگاه‌هاي اجرايي، نمايندگان سازمان اداري و استخدامي كشور در شوراهاي راهبري توسعه مديريت دستگاه‌ها را به مثابه «سازمان اداري و استخدامي كشور» در نظر نگيرند و از آنان خواسته‌هايي كه در حيطه وظايف آنان نيست، نداشته باشند. نمايندگان ما نمي‌توانند در جايگاه سازمان قرار گيرند و پاسخگوي سوال‌ها و درخواست‌هاي دستگاه‌ها باشند و يا به نمايندگي از سازمان مجوزهاي مربوط به حوزه اختيارات سازمان را صادر كنند.

وي افزود: نمايندگان سازمان صرفاً در امر پيشبرد برنامه اصلاح نظام اداري مسئوليت دارند و در ساير موارد بايد دستگاه‌ها را به امور و واحدهاي تخصصي سازمان ارجاع دهند.

مهندس انصاري با اشاره به ويژگيهاي بودجه سال آينده كشور، بيان داشت: براساس تأكيد مقام معظم رهبري درخصوص اصلاحات ساختاري بودجه كشور، طرحي از سوي سازمان برنامه و بودجه كشور در دولت مطرح شده است كه يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي آن، اصلاحات ساختاري در درون نظام اداري و دستگاه‌هاي اجرايي است؛ لذا مسئوليت مهمي در سال آينده بر عهده سازمان اداري و استخدامي كشور براي انجام اين اصلاحات است كه اين مسئله نيازمند همراهي و همكاري تمامي دستگاه‌هاي اجرايي با سازمان است.

در ادامه اين جلسه، سيد صدرالدين صدري نوش‌آبادي، معاون سرمايه انساني سازمان اداري و استخدامي كشور با اشاره به برگزاري هفتمين آزمون فراگير استخدامي دستگاه‌هاي اجرايي، گفت: در اين آزمون كه در 30 آبان‌ماه سال جاري برگزار مي‌شود، 22 دستگاه اجرايي شركت دارند و مجموعاً 30290 مجوز صادر شده است كه عمده اين مجوزها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و وزارت آموزش و پروش تعلق دارد.

وي تأكيد كرد: ثبت نام اين آزمون از 3 مهرماه آغاز شده و تا 12اُم ادامه دارد و اين مهلت به‌‎هيچ عنوان تمديد نمي‌شود.

معاون سرمايه انساني سازمان اداري و استخدامي كشور ادامه داد: ازجمله تفاوت‌هاي اين آزمون با سال‌هاي گذشته اين است كه برخي همانندي رشته‌هاي تحصيلي باهم و يا تغيير عنوان با حفظ ماهيت، كاملاً در اين آزمون درنظر گرفته شده است تا از مشكلات مشابه سال‌هاي گذشته پيشگيري شود.

وي افزود: در اين آزمون تمامي معافيت‌هاي ايثارگران حذف شده و استخدام همگي آنان منوط به شركت در آزمون استخدامي و رقابت داخلي بين خودشان است.

در ادامه اين جلسه، علاالدين رفيع‌زاده، معاون نوسازي اداري سازمان اداري و استخدامي كشور، با اشاره به گزارش ارزيابي عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي در سال 97، اظهار داشت: انتخاب يك دستگاه به‌‎عنوان دستگاه برتر از نظر ميزان عملكرد در شاخص‌هاي عمومي و اختصاصي به معني بي‌عيب‌ونقص‌بودن آن دستگاه نيست.

وي ادامه داد: هيچ دستگاهي در سطح عالي نيست و دستگاه‌هاي برتر از ميان دستگاه‌هاي خوب انتخاب شده­اند و دستگاه‌هاي خوب از 6 دستگاه در سال 96، به 11 دستگاه در سال 97 رسيده‌اند.

رفيع‌زاده تأكيد كرد: ما در ارزيابي‌هايمان دستگاه‌هايي اجرايي را با يك‌ديگر مقايسه نكرده‌ايم؛ بلكه ارزيابي هر دستگاه براساس معيارهايي انجام شده است كه با خود دستگاه‌ها بر سر آن از قبل توافق شده بود و هيچ دستگاهي را با معيار دستگاه ديگر سنجش نكرده‌ايم. در ارزيابي ما دستگاه‌هاي اجرايي صرفاً رتبه‌بندي شده‌اند و نه قياس.

معاون نوسازي اداري سازمان اداري و استخدامي كشور از نمايندگان سازمان در شوراهاي راهبري توسعه مديريت دستگاه‌هاي اجرايي درخواست كرد مديران ارشد دستگاه‌هاي اجرايي را در جريان جزئيات وضعيت آنان در ارزيابي اخير قرار دهند و آنان را از نقاط قوت و ضعفشان آگاه كنند.

گفتني است، در اين جلسه محمود كريمي، سرپرست امور مديريت عملكرد و ارتقاي فرهنگ سازماني سازمان اداري و استخدامي كشور به ارائه گزارشي از نتايج ارزيابي عملكرد سال 97 دستگاه‌هاي اجرايي و نتايج سنجش فرهنگ سازماني (سامانه سافا) دستگاه‌هاي اجرايي كشور پرداخت و اعضا به ارائه نظرات خود در اين خصوص پرداختند.


Powered by Tetis PORTAL