12 تير 1399 20:25:5
با توجه به ضرورت تداوم خدمات دولت به مردم ، موافق تعطيل شدن ادارات دولتي در شرايط بحراني نيستيم
رييس سازمان اداري و استخدامي كشور با بيان اينكه دوركاري كارمندان دولت زماني امكان پذير است كه زيرساخت هاي آن فراهم باشد، گفت: درباره كاهش نيروي كار دستگاه‌هاي اجرايي در صورتي كه شرايط شيوع كرونا مجددا مثل فروردين ماه بحراني شود، تصميم گيري خواهد شد.

جمشيد انصاري بعد از ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگي پيشگيري و مقابله با كروناي كردستان در سنندج اظهار داشت: بحران شيوع كرونا به ما آموخته است كه نبايدحساسيت به اين ويروس با گذشت زمان كم شده و شرايط عادي انگاشته شود.

 

وي خاطرنشان كرد: كادر درمان در اين بزنگاه مهم به بهترين شيوه عمل كردو خوش درخشيد و با عملكرد مناسب زمينه رضايتمندي مردم از مجموعه بهداشت و درمان و نظام سلامت را فراهم كرد.

 

معاون رئيس جمهور و رييس سازمان اداري و استخدامي كشور با بيان اينكه اگر موضوع كرونا عادي سازي شود، خسارات جبران ناپذيري را در پي دارد، تصريح كرد: حفظ سلامت مردم در اين شرايط قبل از اقدام هر دستگاه و سازماني به نوع رفتار خود مردم بستگي دارد و اگر موضوع كرونا عادي سازي و حساسيت به رعايت پروتكل هاي بهداشتي و رعايت فاصله گذاري اجتماعي كم شود، خسارات جبران ناپذيري را در پي دارد

 

وي تصريح كرد: با توجه به اينكه كرونا بيماري ناشناخته اي است، مردم بايد خود را ملزم به رعايت شديدتر و جدي تر  دستورالعمل‌هاي بهداشتي وزارت بهداشت بدانند و با اين كار زمينه مقابله هوشمندانه با اين ويروس را فراهم سازند.

 

انصاري افزود: متاسفانه در بيشتر استان‌هاي كشور به دليل ناديده گرفتن توصيه هاي بهداشتي شاهد اوج گيري مجدد بيماري بوديم و كردستان نيز در خرداد ماه اين موج را پشت سر گذاشت و امروز وضعيت مناسب‌تري در مقايسه با خرداد ماه دارد و به وضعيت متوسط كشوري نزديك شده است.

 

وي با تاكيد براينكه  برخي تصميمات پيرامون مديريت بيماري كرونا در چارچوب قانون قابل واگذاري به استان‌ها نيست و بايد در سطح ملي و با رعايت هماهنگي تصميم گيري شود از واگذاري بعضي اختيارات تصميم گيري در مناطقي كه وضعيت آنها قرمز اعلام مي شود به وزراي كشور و بهداشت و درمان خبر داد و ابراز اميدواري كرد اين تصميم به حل مشكلات مديران استاني كمك كند . وي مجددا تاكيد نمود افراد جامعه بايد خود را مقيد به رعايت توصيه‌هاي بهداشتي بدانند و به مرور به زندگي با كرونا عادت كنند.

معاون رئيس جمهور و رييس سازمان اداري و استخدامي كشور اضافه كرد: از روز شنبه وضعيت رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي در كشور با الزامي كردن برخي مصوبات از جمله استفاده از ماسك بهتر خواهد شد.

 

انصاري افزود: تصميم‌گيري در زمينه كرونا نبايد منجر به تكرار برخي اقدامات تجربه شده و غير مفيدشود ، مثلا در اوايل شيوع اين بيماري نقاهتگاه هاي زيادي در كشور ايجاد شد و در نهايت كمتر از ۱۰ درصد ظرفيت آنها مورد استفاده قرار گرفت كه اقدام مفيدي نبود .

 

انصاري تصريح كرد: تامين امكانات و تجهيزات مورد نياز بيمارستان‌هاي استان در كمترين زمان بايد انجام شود و در اين مورد بگونه اي برنامه ريزي شود كه در زمان اوج اين بيماري ۳۰ درصد امكانات بخش آي سي يو در استان خالي باشد.

 

وي در ادامه با بيان اينكه محدوديتي در قبال حمايت از كسب و كارها واحدهاي صنعتي و اقتصادي آسيب ديده از شرايط كروناوجود ندارد، افزود: مسوولان صنعت و اقتصاد استان در ارزيابي و معرفي واحدهاي متضرر از كرونا تنها به سهم اعلامي تسهيلات استاني اكتفا نكنند و با دست باز در اين زمينه وارد عمل شوند.

 

معاون رئيس جمهور و رييس سازمان اداري و استخدامي كشور اظهار كرد: با توجه به ضرورت تداوم خدمات دولت به مردم موافق تعطيل شدن ادارات دولتي در شرايط بحران نيستيم چراكه در شرايط بحراني كاركنان دولت بايد بيشتر تلاش كنند و به درد مردم برسند.

 

انصاري تصريح كرد: ۴ هزار و ۷۰۰ خدمت توسط دولت به مردم ارائه مي شود كه بايد در شرايط بحران مديريت موثرتري در اين زمينه صورت بگيرد و اين مستلزم حضور كاركنان ادارات در محل كار است .

 

وي با بيان اينكه دوركاري كارمندان دولت زماني امكان پذير است كه زيرساخت هاي آن فراهم باشد، افزود: ۲ ميليون و ۴۰۰ هزار كارمند در كشور داريم كه يك ميليون و ۲۰۰ هزار نفر آن كادر آموزشي هستند كه شرايط فعاليت و ارايه خدمات آنان تغيير كرده است و مثل سابق در محل كار حضور پيدا نمي كنند .

 

معاون رئيس جمهور و رييس سازمان اداري و استخدامي كشور خاطرنشان كرد: ۲۵۰ هزار نفر كاركنان شهرداري و ۴۵۰ هزار نفر كادر وزرات بهداشت و درمان كشور را تشكيل مي دهند كه اين نيروها از اوايل اسفند به دليل شيوع بيماري بصورت تمام وقت و بعضا بيشتر از قبل مشغول خدمت هستند.

 

به گفته وي، سهم ديگر بخش هاي اداري از كارمندان كلا حدود ٥٠٠ هزار نفر است كه اگر شرايطي به صورت بحراني مشابه آنچه در فروردين شاهد آن بوديم دوباره به وجود آيد، درباره كاهش حضور نيروي كار دستگاه‌هاي اجرايي تصميم گيري خواهيم كرد.

 

معاون رئيس جمهور و رييس سازمان اداري و استخدامي كشور در پاسخ به انتقاد  يكي از  مديران به تصميم آزادسازي سهام عدالت كه منجر به تشكيل صف و بهم خوردن فاصله گذاري شد گفت: بايد به تصميمات دولت در اين زمينه ها جامع تر نگاه كرد ، اين كار  براي كمك به ۶۰ درصد خانوارهاي ايراني و در شرايط بحراني تعطيلي كسب و كارها انجام گرفت تا با آزادسازي  و فروش سهام خود بتوانند زندگي خود را اداره كنند.


Powered by Tetis PORTAL