27 مهر 1400 12:35:56
بخشنامۀ لغو دوركاري كارمندان دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ شد/ لزوم حضور كليۀ كاركنان از ساعت 7:30 تا 14:30 در محل كار

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در بخشنامه‌اي به كليۀ دستگاه‌هاي اجرايي موضوع ماده (2) قانون مديريت بحران (به استثناي نيروهاي مسلح) نحوۀ لغو دوركاري‌ها و حضور همۀ كارمندان در محل كار را اعلام كرد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، به موجب اين بخشنامه، با توجه به بهبود شرايط واكسيناسيون در كشور، بخشنامۀ شمارۀ  374899 مورخ 27‏/8‏/1399 اين سازمان لغو مي‌شود و ضروري است همۀ كارمندان دستگاه­‌هاي اجرايي و ادارات از ساعت 7:30 تا 14:30 در محل كار خود حضور منظم داشته باشند.

بند سوم اين بخشنامه تمام دستگاه­‌هاي اجرايي و اداراه‌ها را ملزم به پيگيري جدي امر واكسيناسيون كارمندان خود و خانوادۀ ايشان و كارمندان را مكلف به دريافت واكسن در راستاي تحقق ايمني­‌سازي جمعي كرده است.

به موجب اين بخشنامه از روز شنبه اول آبان­‌ماه، لازم است دستگاه­‌ها از حضور كارمنداني كه حداقل يك دوز واكسن دريافت ننموده‌­اند در محل كار جلوگيري كنند و در مورد كارمنداني كه بدون دريافت واكسن در محل كار حضور مي­‌يابند (به جز مواردي كه به تجويز پزشك، دريافت واكسن زيان‌بار تشخيص داده شود)، مطابق جزء (الف) بند (1) مصوبات سي‌و‌سومين جلسه ستاد ملي مديريت بيماري كرونا به تاريخ 25‏/5‏/1399 و بخشنامۀ شمارۀ 290823 مورخ 5‏/6‏/1399 اين سازمان اقدام كنند.

در پايان اين بخشنامه تأكيد شده است؛ با توجه به تنوع سويه‌­هاي ويروس كرونا، رعايت پروتكل­‌هاي بهداشتي (استفاده از ماسك و فاصله­‌گذاري اجتماعي)، كماكان براي تمام كارمندان الزامي است و اين بخشنامه نبايد تلقي به عادي‌انگاري شرايط شود.

 

Powered by Tetis PORTAL