9 مرداد 1397 10:11:27
گزارش حضور سازمان اداري و استخدامي كشور در بيست وچهارمين نمايشگاه الكامپ

سازمان اداري و استخدامي كشور با حضور در بيست و چهارمين نمايشگاه بين‌المللي ‌الكامپ، خدماتش در حوزه دولت الكترونيك را در معرض بازديد گذاشته است.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، از جمله خدمات اين سازمان  كه در بيست‌و‌چهارمين نمايشگاه بين‌المللي الكامپ ارائه شده است، مي‌توان به سامانه «تشكيلات» كه سال گذشته پياده‌سازي و امسال تكميل شده است اشاره كرد. حدود 3830 دستگاه ستادي و استاني به علاوه شهرداري‌ها، دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و دانشگاه‌هاي زيرمجموعه وزارت علوم در اين سامانه شناسه دارند كه اطلاعات 2125 دستگاه در اين سامانه به ثبت رسيده است.

همچنين سامانه «كارمندايران» نيز در اين نمايشگاه توسعه‌يافته‌تر از قبل ارائه شده است. از خدمات اين سامانه مي‌توان به صدور شماره مستخدم و شماره شناسه، پاسخگويي به استعلامات، و جمع‌آوري آمار و اطلاعات كاركنان نظام اداري كشور اشاره كرد. لازم به ذكر است كارمندايران به سامانه GSB (Government Service Bus) نيز متصل شده است.

راهبري ميز خدمت حضوري و الكترونيكي از ديگر اقداماتي است كه اين سازمان آن را در نمايشگاه الكامپ ارائه كرده و دستگاه‌هاي اجرايي مكلفند تا پايان سال جاري به طور كامل آن را به انجام برسانند.

به گفته مهندس شراره بخت جو رئيس امور توسعه دولت الكترونيك سازمان اداري و استخدامي كشور در رده‌بندي سال 2018 كشورها در شاخص «EGDI» كه بيانگر پياده‌سازي دولت الكترونيك است، ايران ارتقاي 20 پله‌اي داشته و از جايگاه 106 به 86 رسيده است.

در اين گزارش بيشترين ارتقا در خدمات آنلاين و شاخص «OSI» 89% گزارش شده است كه اين نشانگر  به‌ثمرنشستن اقدامات دولت در حوزه توسعه دولت الكترونيك است.

بيست و چهارمين نمايشگاه بين‌المللي الكترونيك، كامپيوتر و تجارت الكترونيك از ششم تا نهم مردادماه 1397 در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برگزار مي‌شود.


Powered by Tetis PORTAL